Knygos įvairiapusiškam asmenybės tobulėjimui

Vilnius
vytautas@ukzinios.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.LT

Žmogus, kaip asmenybė ir kaip savo srities profesionalas, auga ir tobulėja visą savo gyvenimą.

Prie tokio augimo itin prisideda asmenybės tobulėjimui skirtos knygos, kurios dažniausiai yra skirstomos į populiariąją psichologiją, literatūrą tėvams bei į literatūrą, ugdančią finansinį raštingumą.

Populiarioji psichologija kiekvienam

Norintiems geriau pažinti save, išmokti racionaliai vertinti kasdienines situacijas, rasti geriausią sprendimą tarpusavio santykių tobulinimui, pagerinti gyvenimo kokybę ir pan., puikiai tinka populiariosios psichologijos žanrui priskiriamos knygos. Populiariosios psichologijos knygos, kaip, pavyzdžiui, Louise Hay knyga „Išgydyk savo mintis: pasiekti pilnatvę jums padės vaistai, pozityvūs teiginiai ir intuicija“, gali padėti suvokti kylančias emocijas, tikruosius motyvus ir psichinės bei fizinės žmogaus sveikatos sąsajas. Šio žanro knygos taip pat gali pateikti sprendimus, kaip išmokti susidoroti su šių dienų rykšte stresu. Būtent tokia knyga yra „Atsparumas stresui“, parašyta ilgametės klinikinės psichologės dr. Sam Akbar.

Literatūra esamiems bei būsimiems tėvams

Besiruošiantiems tėvystei arba tapus mažojo stipruolio tėvais, visada kyla daug klausimų, ypač, kai tai pirmasis poros vaikelis. Viena dažniausiai besilaukiančioms arba ką tik pagimdžiusioms moterims rekomenduojamų knygų be jokios abejonės yra Helen Moon knyga „Branginkite pirmąsias savaites. Patarimai ramiai ir sklandžiai pradžiai: apie naujagimį bei tėvystę“. Ši knyga yra puikus „įrankis“, padėsiantis tiek mamytei, tiek tėveliui nuspėti, kodėl kūdikis verkia, atrasti vaikeliui tinkamą miego bei maitinimo ritmą ir susidoroti su daugybę kitų iššūkių, kylančių rūpinantis mažuoju šeimos nariu pirmosiomis jo gyvenimo savaitėmis.

Knygos, skirtos finansiniam raštingumui ugdyti

Finansinis raštingumas – tema, kuriai iš tikrųjų reikėtų skirti daugiau dėmesio, nes nuo to didele dalimi priklauso sotus ir kokybiškas gyvenimas. Stiprius finansinio raštingumo pamatus sukurti padeda ir knygos. Jauniems žmonėms, kurie dar tik pradeda savo savarankišką suaugusiojo gyvenimą, specialistai rekomenduoja perskaityti knygą „Problema – ne dilema: finansinių klausimų naršyklė jauniems suaugėliams“, kurią parašė „Swedbank“ vyriausiasis ekonomistas dr. N. Mačiulis bei „Swedbank“ Finansų instituto vadovė Lietuvoje J. Cvilikienė. Atsakymus apie finansinę laisvę bei tinkamą požiūrį į pinigus nesunkiai rasite ir Bodo Schäfer knygoje „Kelias į finansinę laisvę. Pirmasis milijonas per 7 metus“.