Klovainiuose prašurmuliavo 20-asis jubiliejinis Kaziuko turgelis

Pakruojis
M. Ilgavičiūtės nuotr.
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Pakruojo rajono savivaldybės inf.

Šiemet į Kaziuko turgelį susirinko gausus būrys prekeivių, pirkėjų, svečių ir šiaip atėjusių pasibūti, pabendrauti. Stalai buvo nukrauti rankų darbo nunertais, nupintais, iš medžio išdrožtais, iš molio nulipdytais ir iš popieriaus išsuktais dirbiniais, iškeptais, suslėgtais ir išrūkytais skanėstais ir kt. Spalvomis džiugino ir pirmosios pavasario gėlės - tulpės.

Dalyvius pasveikino Kaziuko turgelio pradininkai – centriuko (Klovainių sutrikusio intelekto jaunuolių centras) atstovai: direktorė A. Butnorienė ir idėjos sumanytoja tautodailininkė R. Prikockienė.

Gražius sveikinimo žodžius išsakė ir renginio svečiai: Pakruojo rajono savivaldybės meras S. Margis, mero pavaduotojas V. Kacilevičius, administracijos direktorė I. Gelažnikienė ir administracijos direktorės pavaduotojas G. Šurna, Pakruojo dekanas R. Čekavičius, Klovainių seniūnas D. Poškus, bendruomenės pirmininkė D. Poškienė.

Renginio metu buvo galima apžiūrėti per 20 metų užfiksuotas Kaziuko turgelio foto akimirkas.

Šiemet turgelis buvo ypatingai pasipuošęs tautodalininko, medžio drožėjo E. Impolio sukurtais darbais: Lietuvos globėjo Šv. Kazimiero skulptūra, verpstėmis, mediniais šaukštais.

Skambėjo E. Impolio skrabalais atliekami muzikiniai kūriniai. Publiką linksmino kapela „Linksmieji kaimynai“.

Klovainių Centriuko lankytojai Kaziuko turgeliui padovanojo muzikinę dovaną – savo naujausių gaminių - molinių švilpynių - muzikinį pristatymą.

Koks gimtadienis be vaišių. Kaziuko gimtadienio tortą padovanojo ir visus juo vaišino Pakruojo rajono savivaldybė.

Tęsiant tradicijas, įteiktos nominacijos: „Kaziuko turgelio iniciatorė, ištikimiausia dalyvė“ – Ramutei Prikockienei, „Kaziuko turgelio naujiena“ – Gintarui Ašmenavičiui, „Meistras, prakalbinantis medį“ – Sauliui Valteriui, „Tradicinio amato puoselėtojas“ – Mindaugui Turolevičiui, „Skaniausias kermošius“ – Laimai Kalvionytei.