PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2019 m. Spalio 1 d. 11:44

Klientą pribloškė interneto tiekėjas: už kartoninę dėžutę gali tekti sumokėti daugiau nei 200 eurų

Vilnius

Sąskaita už dėžutę? ©Alfa.lt fotomontažas

Reporteris SkaistėŠaltinis: Etaplius.lt


101290

Vilniaus gyventoją Žygimantą nemaloniai pribloškė interneto tiekėja, bendrovė „Init“ – anot buvusio šios bendrovės kliento, už kartoninę dėžutę, kurioje buvo laikomas interneto modemas, interneto tiekėjas po septynerių metų ėmė reikalauti pinigų, o galiausiai pasitelkė skolų išieškojimu užsiimančią bendrovę, kurios „paslaugos“ jam gali kainuoti daugiau nei 200 eurų.

Tuo tarpu „Init“ teigia negalinti patvirtinti, kad mokestis, kurio reikalauja svetimomis skolomis užsiimanti bendrovė, yra būtent už kartoninę dėžutę, o skolų išieškotojų veiksmų komentuoti negalinti.

Negrąžinus dėžutės – skolų išieškotojų dėmesys

Alfa.lt savo situaciją nupasakojęs vilnietis teigė, kad dar prieš daugiau nei septynerius metus nutraukė su su bendrove „Vinita“, kuri vėliau tapo „Init“ dalimi, sudarytą sutartį. Tačiau po kurio laiko Žygimantas gavo pranešimą iš skolų išieškotojų, kad turi susimokėti už negrąžintą modemą ir modemo dėžutę.

„2012 m. pavasarį gavau pranešimą iš skolos išieškojimo įmonės, kad kažkada nutraukęs sutartį esu skolingas už negražintą seną modemą, ir popierinę jo tarą, sprindžio dydžio dėžutę, kurią „Init“ įvertino net 20 litų.

Tuo metu krausčiausi iš buto į butą, dariau remontus, ir tikrai neradau modemo tarp krūvų daiktų, todėl susimokėjau. Susimokėjau už tą seną modemą, už popierinę dėžutę – iš esmės, popierinę tarą, kuri, matyt, seniai nusidėvėjo, išskydo ar suplyšo – mokėt 20 litų man pasirodė nonsensas, taip su skolų įmone ir sutarėm“, – rašė vyras.

Tačiau tuo istorija nesibaigė – nors vieni skolų išieškotojai sutarė, kad už popierinę dėžutę susimokėti nereikalaus, po kelerių metų buvo prisiminta, kad už dėžutę vis dar nesumokėta.

„Po kurio laiko radau tą modemą, bet kadangi reikalas pasirodė išspręstas, „Init“ nebetrukdžiau. O pasirodo, be reikalo! Praėjus dar 7 metams, šiemet vasarą „Init“ atsiminė nelaimingą popierinę tarą, ją įvertino dabar jau 5,79 euro (20 litų), pridėjo 52 centus delspinigių, ir atidavė skolų išmušimo įmonei „Julianus Inkaso“, – rašė Žygimantas.

Pasak vilniečio, iš viso ši bendrovė reikalauja daugiau nei 16 eurų, kadangi be 5,79 eurų jis turėtų padengti ir skolos išieškojimo išlaidas. Tačiau tai – dar ne viskas: skolų išieškotojai gąsdina, kad nesusimokėjus bus kreiptasi į teismą, o tuomet galutinė suma gali siekti kiek daugiau nei 200 eurų.

„Julianus Inkaso“ reikalauja iš viso 16,31 euro. Už popierinę sprindžio dydžio paprasto popieriaus dėžutę! Nuo vasaros vidurio neduoda ramybės ėmė atakuoti skambučiais, smsais ir laiškais, grasina 200 eurų teismo išlaidų, areštuot sąskaitas, pranešt „Credit Info“.

Bandžiau aiškinti, kad senas popierius per keliolika metų gali suplyšti, susitrinti, atsako – duokit kokį dokumentą. Taros suplyšimo akto nesurašiau, nei nusidėvėjimo buhalterinių dokumentų… Taip sprindžio dydžio popierinė tara gresia pavirst 216 eurų!

Prašom pasakyti, ar galiu pats suklijuoti popierinę dėžutę ir išsiusti „Init“?“ – ironiškai į absurdišką situaciją žvelgė vyras.

Sąskaita – bendrai sumai

Bandydami išsiaiškinti, ar susiklosčiusi situacija yra teisinga, susisiekėme su „Init“. Bendrovės klientų aptarnavimo skyriaus vadovė Laima Valaitienė teigė negalinti patvirtinti, kad reikalaujamas mokestis yra būtent už dėžutę, kadangi sąskaita buvo išrašyta bendrai sumai. Tuo tarpu teismais grasinančios „Julianus Inkaso“ L. Valaitienė teigė negalinti komentuoti.

„Klientas su UAB „Vinita“ buvo pasirašęs Modemo priėmimo – perdavimo aktą. Akte buvo išvardintos komplektuojančios dalys. Bendra akte nurodytos įrangos vertė 205 Lt (59,37 Eur)

Akto 5 punkte nurodyta, kad grąžinama įranga turi būti grąžinama techniškai ir mechaniškai nepažeista, pilnos komplektacijos ir gamyklinėje pakuotėje.

2011-09-01 klientas nutraukė paslaugų teikimo sutartis su UAB „Vinita“, tačiau sutarties nutraukimo metu įrangos negrąžino. Kaip teigia klientas, modemo jis iš viso negrąžino, o už jį sumokėjo.

Kadangi modemas ilgą laiką jau buvo pas klientą, tai, įmonė įvertino įrangos nusidėvėjimą ir

paparašė kliento sumokėti 50 LT (14.48 Eur) už negrąžintą įrangą. Sąskaita buvo išrašyta 2015-05-30.

Klientas sumokėjo 30 Lt (8.69 Eur) 2012-06-04. Liko nesumokėta 20 Lt (5.79 Eur).

Mes negalime pasakyti, kad tai yra mokestis už dėžutę, kadangi klientui už visą įrangą buvo išrašyta viena suma.

2019-07-12 senos UAB „Init“ skolos buvo perleistos naujajam kreditoriui „Julianus Inkaso“. Mes nekomentuojame šios bendrovės veiksmų.

Klausimus dėl negrąžinamų įrangos dalių kiekvienu atveju bendrovė sprendžia individualiai,

atsižvelgdama į kiekvieno kliento situaciją“, – tokį bendrovės atsakymą gavo Alfa.lt.

Alfa.lt

alfalt-logo-skaidrus.png