Kleboniškių kaimo buities muziejuje vaikus sukvies Velykėlės

0006_kultura-2024-04-04-01-2_1712228379
Radviliškis
Lauros Prascevičiūtės nuotr.
Etaplius Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Daugyvenės kultūros istorijos muziejaus-draustinio informacija

Balandžio 7 dieną 13 valandą Daugyvenės kultūros istorijos muziejaus-draustinio Kleboniškių kaimo buities muziejuje (Radviliškio r.) vyks edukacinė Atvelykio popietė „Vaikų Velykėlės“.

Mažųjų muziejaus lankytojų lauks velykinių paukštelių kūrybos dirbtuvėlės, smagūs žaidimai, šventinės linksmybės. Vaikai ridens margučius, žais žaidimus, susipažins su tradicijomis ir papročiais.

Vaikų Velykėlėmis vadinamas pirmas sekmadienis po Velykų. Pasak etnologės Gražinos Kadžytės, per Velykas vaikai stebi suaugusiųjų apeigas, o per Atvelykį turi patys pakartoti jų veiksmus. Taip per patirtį perduodami papročiai.

Vaikus pasveikins ir iš senųjų laikų išlikęs Velykų personažas – Velykė, nuo praėjusio amžiaus pabaigos geriau žinoma kaip Velykų bobutė. Vaikus Velykė aplankys su dovanomis. Popietės dalyviai taip pat laukiami ne tuščiomis – su margučiais!

Vietų skaičius popietėje ribotas, būtina išankstinė registracija tel. +370 611 12 058.

Velykinė nuotaika Kleboniškių kaimo buities muziejuje sklando ir lauke, ir viduje – lankytojai iki balandžio 14 dienos gali aplankyti parodą „Sveiki sulaukę Šv. Velykų!“.

Velykoms pagal senąsias tradicijas papuošta Šileikonių kaimo gryčia. Lankytojai gali apžiūrėti šventinius namus, apeiginį Velykų stalą, margučius ir margučių medžius. Parodoje pristatoma ir Velykų atvirukų, sukurtų XX a. pr. – 1990 m., kolekcija.

Pasigrožėti margučiais galima ir internete – muziejus yra parengęs virtualią radviliškietės tautodailininkės Editos Prikockienės parodą „Velykiniai margučiai“. Virtualioje parodoje eksponuojama aštuoniasdešimt tautodailininkės skutinėtų ir vašku margintų kiaušinių.