Klausimai, padėsiantys išsiaiškinti, ar esate pasiruošę investavimui

pexels-burak-the-weekender-186461 (2)
Lietuva
Pexels.com nuotr.
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.lt

Šiandien, kai visuomenė yra vis labiau spaudžiama galvoti apie savo ateitį ir protingai investuoti sukauptas santaupas, žmonėms kyla nemažai klausimų. Priklausomai nuo jų amžiaus, turimo išsilavinimo ir ateities tikslų, jie dažnai domisi, ar tikrai verta investuoti? Jei taip, tuomet į ką? Kokiomis sumomis vykdyti investicijas ir kuo pasitikėti investuojant? Jeigu ir jūs susiduriate su panašiais klausimais, tačiau iki galo neapsisprendžiate, ar esate pasiruošę investavimui, žemiau pateikti klausimai padės jums tai padaryti.

Kodėl norite investuoti?

Ar turite konkretų planą ir aiškią viziją? O gal modeliuojate planą pagal kitų sėkmės istorijas? Galbūt jus domina Profitus suteikiamos galimybės investuoti į nekilnojamo turto vystymo projektus arba į paskolas? Atviras ir tikslus atsakymas sau, kodėl ir į kokią sritį norite investuoti, gali padėti priimti tinkamą sprendimą. O tuo pat metu ir išvengti galimų klaidų.

Norite investuoti ar esate kieno nors įtikinėjimas investicijų naudomis?

Tai – tarsi pirmojo klausimo aidas, leidžiantis pasitikrinti turimą intenciją. Būkite budrus – jeigu investuoti ruošiatės tik todėl, kad naujasis jūsų pažįstamas rodo didėjančių įplaukų sąrašą banko išklotinėje, investuoti dar nesate pasirengęs. Tačiau tai gali būti puikus postūmis į intensyvesnį domėjimąsi investicijomis, o vėliau ir investavimą.

Kiek laiko domitės sritimi, į kurią rengiatės investuoti?

Tai dar vienas svarbus klausimas, į kurį būtina sau atsakyti neslapukaujant. Auksinė investuotojų taisyklė sako, kad investuoti galima tik į tą sritį, kurią suprantate. Kitaip tariant, jeigu galvojate, kad patikėsite savo finansinius sprendimus kitiems asmenims ir greitai bei efektyviai praturtėsite – turėsime jus nuliūdinti. „Pagalbininkai“, jeigu žinotų, kur investuoti geriausia – patys ten nedelsdami investuotų ir turima informacija nesidalintų su kitais.

Dėl panašios priežasties informacija, į kur konkrečiai investuoja, nesidalina ir patyrę investuotojai. Viena vertus – nenori konkurencijos, kita vertus – investicijai nepasiteisinus tektų nuvilti jais pasitikėjusius žmones.

Vadovaujatės faktais ar emocijomis?

Prieš investuodami paklauskite savęs, ar jūsų priimamas sprendimas yra racionalus? Ir svarbiausia – investuokite tik tuomet, jeigu esate tuo įsitikinęs. Daugybė atvejų byloja, kad investicijos, kurios buvo paremtos emocijomis, pasmerktos žlugimui.

Ar turite planą?

Planas – labai svarbi investuotojo dalis. Prieš investuodami turite įvertinti savo galimybes, žinoti, kur investuojate, kada ir kokios grąžos planuojate sulaukti. Taip pat turite prisiminti, kad gali pasitaikyti ir nenumatytų situacijų, todėl verta apsvarstyti, kaip jos galėtų paveikti jūsų investicijas bei tolimesnį veiksmų planą.
Akivaizdu, kad investicijų srityje yra daug kintamųjų. Vis dėlto, bent preliminarus planas yra būtinas, jeigu norite pasiekti rezultatų.

Ar įvertinote galinčias kilti rizikas?

Dar ir šiandien tebepasitaiko atvejų, kai žmonės pasiduoda emocijoms ir investuoja į pasirinktą sritį visas savo santaupas. O tuomet greitai nusivilia, pamatę, kad rezultatai toli gražu nėra panašūs į tuos, kokių jie tikėjosi. Todėl visuomet labai svarbu, visų pirma, įvertinti savo galimybes investuoti (ir suprasti, kad galite investuojamų pinigų netekti).

Ar turite bendraminčių bendruomenę?

Jeigu ne, tuomet suskubkite prie tokios prisijungti! Tai leis ne tik nuolat būti investicinių naujienų sūkuryje, tačiau ir plėsti pažinčių ratą, kartu tobulėti, o galbūt ateityje ir bendradarbiauti, prisidedant prie vienų ar kitų projektų įgyvendinimo ir tolimesnės plėtros.

Tokie sambūriai taip pat gali pasitarnauti ir tokiais atvejais, kai susiduriate su problemomis. Daugiau patirties turintys investuotojai gali pasidalinti savo žiniomis, padėti priimti teisingus sprendimus ir apsaugoti nuo jų padarytų klaidų kartojimo.

 

Užsakymo nr. 103372