PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Sportas2018 m. Lapkričio 6 d. 15:35

Klaudija Tvaronavičiūtė: „Tikslas – žengti į priekį“

Šiauliai

Autorių nuotr.

Reporteris LinaŠaltinis: Etaplius.lt


59192

Iš Kinijoje vykusio prestižinio „Grand Slam“ turnyro sugrįžusi Klaudija Tvaronavičiūtė susikrovė lagaminus į kitą kelionę. Lietuvos taekwondo rinktinės lyderė antradienį išvyksta į Varšuvą – Lenkijos sostinėje savaitgalį vyks Europos jaunimo (iki 21 metų) taekwondo čempionatas.

Kartu su K.Tvaronavičiūte ir jos treneriu Romualdu Montvidu į Lenkiją važiuoja dar keturi rinktinės nariai – Edgaras Abromavičius, Mantvydas Valčiukas, Karolis Budėnas ir Gerda Gaižauskaitė.

Vos kelias dienas gimtuosiuose Šiauliuose praleidusi 19-metė sportininkė prieš kelionę neslėpė, kad laiko atsigauti po tolimos kelionės buvo nedaug: „Dar jaučiu nuovargį, savijauta nėra tokia, kokia buvo Kinijoje“.

– Kokius įspūdžius parsivežėte iš Kinijos?

– Wuxi yra pramoninis miestas, bet varžybų centras buvo itin įspūdingas – arena pastatyta specialiai taekwondo. Pirmosios kovos vyko praktiškai be žiūrovų, o finalines kovas stebėjo pilnos tribūnos.

– Įtikinamai laimėjote pirmąją kovą, bet po to nepavyko peržengti šeimininkės Kaiqi Liu barjero. Gal įtakos turėjo trauma?

– Iš tiesų Kinijoje jau nebejaučiau, kad buvau susižeidusi. Tačiau pusantro mėnesio gydymasis išmušė iš ritmo, nes ilgai buvau be varžybų.

Su Kinijos sportininkėmis kovoti teko retai, nes jos daugiausia dalyvauja varžybose savo regione. Bet tai nereiškia, kad jos yra silpnesnės. Įsivaizduokite, Kinijoje takekwondo sportuoja 2 milijonai žmonių!

Pirmoje kovoje įveikiau rusę Darją Volkovą, o antrojoje kovoje padariau taktinių klaidų. Tiesiog nespėjau prisitaikyti prie kitokio kovos stiliaus. Kinijos sportininkės kovoja visiškai kitaip nei europietės. Be to, reikėjo priprasti ir prie naujų taisyklių – laimėtoju bus skelbiamas tas sportninkas, kuris laimi du raundus.

– Kokį tikslą sau išsikėlėte prieš Europos jaunimo (iki 21 metų) taekwondo čempionatą?

– Šios varžybos yra dėl garbės – už pergales tokiuose turnyruose sportininkai reitingo taškų negauna. Europos čempionate dalyvausiu trečią kartą, stengsiuosi pagerinti ankstesnį pasiekimą. Prieš porą metų Grozne laimėjau bronzos medalį, todėl tikiuosi žengti į priekį.

Žinoma, jaunimo varžybos neprilygsta „Grand Prix“ ar „Grand Slam“ turnyrams, bet lengva nebus. Į Varšuvą suvažiuos 40 pajėgiausių sportininkių.

– Bet tai nebus paskutinės varžybos šiais metais?

– Kitą savaitę skrisiu į Paryžių, kuriame lapkričio 17-18 d. vyks G-2 turnyras. Paskutinės sezono varžybos lapkričio 24-25 d. Izraelyje – čia dalyvausiu G-1 turnyre. Bus sunku, nes seniai nedalyvavau tokiame maratone, bet tuo pačiu džiaugiuosi, nes esu sveika ir noriu iššūkių.

Gruodį varžybų nebebus, bet važiuosiu į treniruočių stovyklą Vokietijoje.

– Šiemet pradėjote profesionalios sportininkės karjerą, buvote užsibrėžusi tikslą įsitvirtinti olimpinio reitingo 30-uke. Atrodo, kad šio tikslo kol kas pasiekti nepavyks.

– Viską sujaukė Norvegijoje per treniruočių stovyklą patirta trauma. Nors kartais pagalvoju, kad pats likimas mane tarsi perspėjo – dabar visada teipuoju kojas. Po traumos mokiausi, važinėjau pas specialistus.

Taip, tikslas lieka tas pats – patekti į olimpinio kyorugi reitingo 30-uke, kuris atveria kelia į olimpines žaidynes. Bet tai galėsiu padaryti kitais metais. Atrodytų, kad tikslas yra ranka pasiekiamas – pakaktų laimėti vieną G-4 turnyrą. Bet tai padaryti nėra taip lengva – čia varžosi elitas.