„Klaipėdos vandens“ vadovas: su meru aptarėme trumpalaikį ir ilgalaikį planą dėl potvynių

366067135_10225875241802350_2577961949261085390_n
Klaipėda
A. Vaitkaus Faceboook nuotr.
Gailė Jaruševičiūtė-Mockuvienė Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  ELTA

Po sekmadienį uostamiestyje įvykusio potvynio, bendrovės „Klaipėdos vanduo“ generalinis direktorius Benitas Jonikas teigia su miesto meru aptaręs trumpalaikį ir ilgalaikį veiksmų planą, padėsiantį tokias situacijas užkardyti.

„Mūsų siurblinės priklauso nuo elektros. Tai (sutarėme – ELTA) statyti atskirus generatorius ir trumpalaikėje perspektyvoje juos įrengti pastovius. Tai užtikrintų nepertraukiamą elektros tiekimą“, – Eltą informavo B. Jonikas, pažymėdamas, kad sekmadienį Klaipėdoje įvykusios audros metu dalies siurblinių veiklą sutrikdė žaibo iškrova.
 
Anot „Klaipėdos vanduo“ vadovo, sutarta didesnį dėmesį skirti ir gatvių valymo darbams.
 
„Didžiulis akcentas bus gatvių valymui, nes lietaus grotelės sulėtina vandens ištekėjimą nuo gatvių, nuo šaligatvių, nuo kitų dangų. Akcentavome, kad reikia didinti valymą“, – apie trumpalaikes priemones informavo jis.
 
Tuo tarpu ilgalaikėje perspektyvoje, siekiant užkardyti panašius įvykius, pasak B. Joniko, reikia, kad bendrovei „Klaipėdos vanduo“ būtų perduota informacija apie visus lietaus nuotekų tinklus.
 
„Kol mes neturime visos informacijos apie tinklus, mes galime tik lokalius vietinius sprendinius įgyvendinti. Tai svarbiausia yra surinkti duomenis, kolektorių dydžius, gylius, jų diametrus, perduoti mums, kad mes galėtume atlikti hidraulinius skaičiavimus, modelius ir atlikti tam tikras investicijas, kurios yra būtinos“, – akcentavo B. Jonikas, pažymėdamas, kad jau dabar akivaizdu, kad Danės gatvėje reikėtų statyti papildomas siurblines.
 
Rengiasi antradienį uostamiestį galimai užklupsiančiai audrai
 
„Klaipėdos vanduo“ vadovo teigimu, jau yra gauti duomenys, kad antradienį uostamiestį vėl gali užklupti audra. Reaguojant į šią informaciją, pasak jo, yra telkiama daugiau avarinių tarnybų pajėgumų.
 
„Planuojame didesnį avarinių tarnybų darbo resursą – elektros darbuotojų, kurie atstato elektrą ir siurblių darbus“, – patikino B. Jonikas.
 
ELTA primena, kad sekmadienio rytą Klaipėdą užklupo stipri liūtis, kurios metu, preliminariais duomenimis buvo pasiektas stichinio lietaus kiekis. Per 1 valandą iškrito 53 mm. lietaus (per 2 val. 65,5 mm.), o tai yra daugiau nei pusė viso mėnesio normos.
 
Dėl potvynio dalis uostamiesčio gatvių tapo neišvažiuojamos