Aktualu | Gyvenimas | Pramogos | + Projektai | Specialiosios rubrikos |
Pasirinkite savo miestą | Vilnius | Kaunas | Klaipėda | Šiauliai | Panevėžys | Marijampolė | Telšiai | Alytus | Tauragė | Utena |
Reporteris IngaŠaltinis: Etaplius.lt
Klaipėdos miesto mero Vytauto Grubliausko kabinete posėdžiavę savivaldybės vadovai priėmė galutinį sprendimą dėl Klaipėdos futbolo mokyklos ateities: mokykla ir toliau liks biudžetine įstaiga, o perspektyviausi U15 futbolininkai glausis po reprezentacinės miesto futbolo komandos - „Atlanto“ vėliava.
„Turėjome reaguoti į situaciją, kad perspektyviausi mūsų miesto penkiolikmečiai ir kitąmet galėtų dalyvauti Elitinėje jaunių futbolo lygoje. Manau, kad priimtas tinkamiausias šiai situacijai sprendimas“, - antradienį po posėdžio „Vakarų ekspresui“ sakė Klaipėdos vicemeras Arvydas Cesiulis.
Tarp jo kuruojamų sričių yra ir sportas, jis kelerius metus dirbo ir Klaipėdos sporto taryboje, tad mūsų miesto sporto situaciją puikiai žino.
Jau ne kartą rašėme, kad jaunieji mūsų miesto futbolininkai, besitreniruojantys Klaipėdos futbolo mokykloje, nuo kitų metų dėl priimtų Lietuvos futbolo federacijos (LFF) vykdomojo komiteto sprendimų nebegalės dalyvauti Elitinėje jaunių futbolo lygoje. Pagal naujus LFF patvirtintus nuostatus durys į Elitinę jaunių futbolo lygą bus užvertos visų Lietuvos miestų biudžetinėms futbolo mokykloms.
LFF siekė, kad Klaipėdos futbolo mokykla būtų likviduota ir būtų įkurta viešoji futbolo įstaiga. Buvo norima, kad Futbolo mokyklos finansavimas iš Klaipėdos savivaldybės lėšų būtų nukreiptas į VšĮ. Tarp argumentų buvo ir tai, kad neva Klaipėdos futbolo mokykla nepasižymi rezultatais ir neišugdo Lietuvos rinktinei aukšto lygio žaidėjų.
Tačiau „Vakarų ekspresui“ išsamiau pasidomėjus sportiniais rezultatais, matome, kad daugybė Klaipėdos futbolo mokyklos komandų pateko tarp šalies nugalėtojų ir prizininkų, nuolat skinami laurai ir tarptautiniuose turnyruose, kasmet paruošiama žaidėjų „Atlanto“ ekipai ir įvairaus amžiaus (tarp jų ir suaugusiųjų) Lietuvos rinktinėms.
„LFF ne kartą sakė, kad savo sprendimų dėl Elitinės jaunių futbolo lygos nekeis. Mes svertų pakeisti LFF sprendimus neturime, tad siekiame sudaryti sąlygas, kad nenutrūktų mūsų perspektyviausių U15 amžiaus vaikinų tobulėjimo kelias“, - sakė Klaipėdos vicemeras.
„Atlantas“ - Klaipėdos miesto flagmanas. Jaunimas visada nori lygiuotis į geriausius. Mes, Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos atstovai, „Atlanto“ savininkui Vidui Adomaičiui pateikėme ir tam tikrų sąlygų - parodyti visas ataskaitas, kaip naudojamos komandai skiriamos Savivaldybės lėšos, kokia yra komandos finansinė situacija, kaip likviduojamos senųjų „Atlanto“ savininkų sukauptos skolos. Pagrindinis noras ir reikalavimas - skaidrumas ir viešumas“, - akcentavo A. Cesiulis.
Jis pabrėžė, kad į „Atlanto“ struktūrą pereis tik perspektyviausi Klaipėdos futbolo mokyklos penkiolikmečiai, o tie penkiolikmečiai, kurie nesiekia didelių sportinių rezultatų, ir toliau treniruosis Klaipėdos futbolo mokykloje.
„Vaikų ir jaunimo noras judėti, sportuoti - sveikintinas dalykas. Juk kuo daugiau jaunimo sportuos, laikysis disciplinos, ugdysis charakterius, nuo to visiems bus geriau. Juk sportuojantis paauglys, išliejantis energiją sporto salėje ar stadione, nebeturi laiko ir noro linkti į svaigalus ar užsiimti negerais dalykais. Mes, Savivaldybės atstovai, savo miesto vaikais turime rūpintis ir sudaryti visas tinkamas sąlygas jaunimui sportuoti ir užsiimti naudinga veikla“, - pabrėžė Klaipėdos vicemeras.
Klaipėdos savivaldybės Sporto ir kūno kultūros skyriaus vedėja Rasa Rumšienė pasidžiaugė, kad atliktas didelis darbas.
„Kvietėme į diskusiją visas futbolo organizacijas. Visi kartu ieškojome geriausio varianto mūsų vaikams. Rastas tarpinis sprendimas iki tol, kol Klaipėdoje bus sukurta vieninga motyvuojanti sporto sistema. Apibendrinome visų nuomones ir radome sprendimą„, - sakė Klaipėdos sporto vadovė.
Informacija
Klaipėdos futbolo mokykla (FM) - didžiausia futbolo mokymo įstaiga Lietuvoje. Joje sportuoja 719 mokinių. Iš jų beveik 100 - socialiai remtini arba iš daugiavaikių šeimų (jiems už treniruotes nereikia mokėti).
Oficialiuose Lietuvos čempionatuose 9-18 metų Klaipėdos FM atstovavo net 22 komandos (iš jų 3 - merginų).
Mokykloje dirba 16 trenerių, kurių amžiaus vidurkis apie 40 metų.
„Visi treneriai yra įgiję aukštuosius išsilavinimus. 13 trenerių yra išsilaikę UEFA PRO, A arba B licencijas, suteikiančias teisę treniruoti bet kurioje Europos Sąjungos šalyje“, - teigė mokyklos pavaduotojas Audrius Žuta.
Klaipėdos FM mokiniai, 2018 metais rungtyniavę „Atlanto“ komandoje: trenerių Anatolijaus Timofejevo ir Rimanto Skersio auklėtiniai Eimantas Graželis, Tomas Gvazdinskas, Gintas Rakauskas, Jonas Latakas, Martynas Bačko, Vladislavas Kučerovas, Vincentas Šarkauskas, Rokas Filipavičius, Justas Vainikaitis, Gustas Gumbaravičius, Deividas Šiuša, Dovydas Švambaris.
Šių moksleivių ir Futbolo mokyklos trenerio Donato Naviko dėka „Atlantui“ pavyko sėkmingai pabaigti A lygos čempionatą.
Pasiekimai Lietuvos čempionatuose:
I vieta Lietuvos U-12 vaikų mažojo futbolo čempionate;
I vieta Lietuvos U-12 vaikų 9x9 pirmenybėse;
III vieta 2018 m. Lietuvos U-11 vaikų mažojo futbolo čempionate;
III vieta 2018 m. Lietuvos U-16 Elitinės lygos pirmenybėse;
II vieta 2018 m. Lietuvos U-14 I lygos pirmenybėse;
II vieta 2018 m. Lietuvos U-15 I lygos regioninėse pirmenybėse;
II vieta 2018 m. Lietuvos U-14 II lygos regioninėse pirmenybėse;
III vieta 2018 m. Lietuvos U-13 mergaičių 8x8 pirmenybėse.
Klaipėdos FM auklėtiniai 2018 m. dalyvavo daugybėje tarptautinių turnyrų, kur iškovota kelios dešimtys įvairių spalvų medalių ir taurių.
Klaipėdos FM 2018 metais vykdė šiuos masinius uostamiesčio sporto renginius:
Bendrojo lavinimo mokyklų mergaičių ir berniukų futbolo varžybos Mero taurei laimėti (23 komandos, 276 moksleiviai);
Lietuvos seniūnijų mokyklų „Golas 2018" futbolo žaidynės (Klaipėdos apskrityje 72 komandos, 1060 moksleivių);
Lietuvos seniūnijų mokyklų „MrGolas“ salės futbolo žaidynės (Klaipėdos apskrityje 18 komandų, 270 moksleivių);
Lietuvos seniūnijų mokyklų „LadyGolas 2018" mergaičių futbolo žaidynės (Klaipėdos apskrityje 28 komandos, 420 mergaičių);
Klaipėdos mėgėjų salės futbolo turnyras „Draugystės erdvė“ (8 komandos, 120 dalyvių).
Problemos: aikščių ir sporto salių trūkumas. Nors Klaipėdoje nuo praėjusių metų atkreiptas valdžios dėmesys į sporto bazes, tačiau kol kas esamų aikščių Futbolo mokyklos poreikiams užtenka vos 60 procentų, o sporto salių dar mažiau - 40 procentų.
Dėl to stipriai nukenčia treniruočių kokybė, nes didelėje aikštėje neretai dirba po 4, o sporto salėje - po 2 grupes.
Pastaba: pateikti 2018 metų duomenys.
Griežtai draudžiama „Vakarų eksprese“ paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.