Klaipėdos uosto teritorijoje masiškai naikinami kirų lizdai?

Klaipėda
Reporteris Agnė Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.lt

VšĮ „Gyvūnų gerovės iniciatyvos“ (toliau – GGI) pasiekė informacija, jog VĮ „Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos“ valdomose krantinėse rekonstrukcijos darbų metu galimai naikinami šiuo metu perinčių kirų lizdai su jaunikliais ir kiaušiniais.

Statybinės atliekos mašinomis pilamos tiesiai ant paukščių. Socialinių tinklų feisbuko paskyroje į sekėjus Gyvūnų gerovės iniciatyva kreipėsi klausimu – Klaipėdos uosto teritorijoje masiškai naikinami kirų lizdai?

„Neabejingas asmuo pasidalino video įrašais, užfiksavusiais tokį aplaidų ir žiaurų elgesį. Lietuvos Respublikos saugomų gyvūnų, augalų ir grybų rūšių įstatyme draudžiama juos tyčia žudyti, gaudyti, naikinti bei pažeisti lizdus ir kitaip trikdyti laukinius paukščius, ypač jų perėjimo ir jauniklių auginimo metu.

Tam antrina ir ornitologai, kurie teigia, kad paukščių lizdus tyčia naikinti arba pažeisti, net jei jie yra tušti, yra draudžiama“, – rašoma GGI pranešime socialiniuose tinkluose.

GGI, siekdama užkirsti kelią žiauriam elgesiui, kreipėsi į visas atsakingas institucijas bei VĮ „Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkciją“. „Tikime, kad viešumas šioje situacijoje gali padaryti stebuklus – nors informavome visas institucijas, jos atliko patikrinimus, toliau gauname liudijimus, kad tokia žiauri veikla vis dar nesibaigė: liudininko teigimu, lizdai buvo sunaikinti, o perintys paukščiai su jaunikliais atsidūrė vandenyje.

Belieka tik tikėtis, kad atsakingi asmenys savo darbą atliks sąžiningai, įvertins gamtai padarytą žalą ir užkirs kelią tolimesniam naikinimui“, – sakė GGI komunikacijos vadovė Kamilė Sakalauskaitė.

Apie tolimesnę tyrimo eigą GGI žada visuomenę savo socialiniuose tinkluose, svetainėje bei spaudoje.