Klaipėdos teismas nuteisė prabangius automobilius Švedijoje pagrobusius vyrus

Klaipėda
Pexels.com nuotr.
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  BNS

Klaipėdos apylinkės teismas nuteisė du vyrus, nusikalstamu būdu įgijusius didelės vertės svetimą turtą – prabangių automobilių, kurių bendra vertė siekia apie 180 tūkstančių eurų, antradienį pranešė teismas.

Klaipėdos apylinkės teismo Klaipėdos miesto rūmai praėjusį ketvirtadienį du vyrus, T. B. ir D. Ž., nuteisė už tai, kad jie įgijo didelės vertės turtą – du automobilius „Tesla“, kurių vertės siekia apie 60 tūkstančių ir 71 tūkstantį eurų, taip pat  „Porcshe Cayene E-Hybrid“, kurio vertė siekia apie 51 tūkstantį eurų.

Anot teismo, asmenys automobiliais naudojosi žinodami, kad turtas gautas nusikalstamu būdu, panaudojo netikrus dokumentus.

D. Ž. nuteistas ir už tai, kad neturėdamas teisėto pagrindo įgijo ir laikė fizinio asmens dokumentą.

Byloje nustatyta, kad T. B., veikdamas bendrininkų grupėje su D. Ž. ir V. Š. (pastarasis nuosprendžio priėmimo metu yra miręs), pasiskirstė vaidmenimis ir susitarė, kad kad T. B. ir D.Ž. neteisėtai Švedijoje įgis vogtas transporto priemones, o V. Š. jas pargabens į Lietuvą panaudodamas netikrus dokumentus.

2019 metų birželį T. B. ir V. Š. pagal išankstinį susitarimą Jonavos prekybos centre įgijo tris mobiliojo ryšio papildymo korteles, kuriomis papildė anksčiau įgytų konspiracinių mobiliųjų telefonų sąskaitas. 

Netrukus Panevėžyje T. B. perdavė V. Š. vogtoms transporto priemonėms pargabenti skirtą vilkiką „Scania“ su puspriekabe „Schmitz“ bei netikrus dokumentus, liudijančius apie tariamą įdarbinimą įmonėje, bei netikras vilkiko ir puspriekabės nuomos sutartis.

Gavęs nusikalstamos veikos priemones V. Š. išvyko keltu iš Klaipėdos į Švediją, o kiti du asmenys – automobiliu ir keltu išvyko iš Rygos į Stokholmą.

Susiderinus nurodytais konspiraciniais telefonais, V. Š., atvykęs į automobilių stovėjimo aikštelę Švedijoje, atkabino nuo vilkiko puspriekabę ir ją palikęs išvyko į netoliese esančią kitą aikštelę, kol jo bendrai pagrobė dvi transporto priemones „Tesla“ bei automobilį „Porcshe Cayene E-Hybrid“.

Vilkiku vogtos transporto priemonės kartu su padirbtais dokumentais buvo atgabentos į Karlschamno keltų terminalą, iš čia 2019 metų birželio 24-ąją parplukdytos į Klaipėdos uosto centrinį terminalą. 

Čia pareigūnams buvo pateikti minėti netikri dokumentai. Apžiūrėjus faktiškai gabenamą krovinį, V. Š. bei transporto priemonės su nusikalstamu būdu įgytu turtu buvo sulaikytos.

Kaltinamieji T. B. ir D. Ž. teisme neigė savo kaltę ir teigė, jog V. Š. nepažįsta ir niekada nėra su juo bendravę. Asmenys nepripažino, kad veikdami bendrininkų grupėje neteisėtai įgijo vogtas transporto priemones, o V. Š., panaudodamas netikrus dokumentus, jas pargabeno į Lietuvą.

Abu kaltinamieji teigė, kad vyko ne į Švediją, o į Norvegiją, kur turėjo atlikti laiptų montavimo darbus.

Kaltinamųjų dalyvavimą nusikalstamoje veikoje patvirtino ne tik V. Š. parodymai, bet ir navigacinės, telekomunikacijos įrangos, dokumentuose užfiksuoti duomenys.

Teismas, skirdamas bausmę kaltinamajam T. B., atsižvelgė į tai, kad kaltinamasis padarė vieną nesunkų ir vieną apysunkį nusikaltimą, veikė tiesiogine tyčia, nepripažino savo kaltės ir savo elgesio kritiškai nevertino.  Asmuo anksčiau neteistas, tačiau buvo baustas administracine tvarka, todėl kaltinamajam už padarytus nusikaltimus teismas paskyrė galutinę 12,5 tūkst. eurų dydžio baudą.

Skiriant bausmę D. Ž., kuris nepripažino nusikaltęs, atsižvelgta ir į tai, kad jis teistas užsienyje, dirba, yra baustas administracine tvarka. Jam skirta 17,5 tūkst. eurų dydžio baudą.

Taip pat iš kaltinamųjų nutarta konfiskuoti transporto priemonių vilkiko „Scania“ ir puspriekabės „Schmitz“ vertę atitinkančią pinigų sumą – po 5 290 eurus.

Nuosprendis per 20 dienų nuo nuosprendžio paskelbimo dienos gali būti skundžiamas apeliacine tvarka.