PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2022 m. Kovo 28 d. 08:25

Klaipėdos švietimo bendruomenė su iššūkiais susitvarko

Klaipėda

Reporteris DovilėŠaltinis: Etaplius.lt


210583

Penktadienį Švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė Klaipėdoje susitiko su miesto valdžios atstovais bei savivaldybės bendrojo ugdymo įstaigų vadovais aptarti iššūkių, susijusių su užsieniečiais mokiniais, nuo karo Ukrainoje prieglobstį radusiais mūsų mieste.

Pabėgėlių iš Ukrainos registracijos centre Klaipėdoje užsiregistravo beveik 5 tūkst. ukrainiečių. Didžioji dalis jų – moterys su vaikais. Į Klaipėdos miesto savivaldybės bendrojo ugdymo mokyklas priimta daugiau negu 500 užsieniečių mokinių. Dar beveik 150 vaikų priimta į Klaipėdos darželius. Ministrė norėjo iš ukrainiečių vaikus priėmusių įstaigų vadovų išgirsti, su kokiais užsieniečių integracijos sunkumais susiduriama, kokios yra didžiausios problemos.

Po susitikimo, kuriame mokyklų vadovai dalijosi patirtimis ir atradimais, kad atvykusieji lengviau adaptuotųsi svetimoje šalyje, mokyklų ir tėvų susitelkimu padedant į mokyklų bendruomenes įsilieti nuo karo pabėgusiems ukrainiečiams, ministrė prisipažino esanti maloniai nustebinta – didelių problemų Klaipėdos mokyklose, į kurias per trumpą laiką buvo priimti šimtai mokinių, nėra. Ji pasidžiaugė, jog mokyklų vadovai supranta, kad šiandien svarbiausi yra ne ukrainiečių vaikų mokymosi rezultatai, o jų emocinė būsena. Tuo tarpu savivaldybės Švietimo skyriaus vedėja Laima Prižgintienė padėkojo už geranorišką Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos (ŠMSM) bendradarbiavimą, sprendžiant aktualius klausimus.

Viena didžiausių problemų, su kuria susiduriama Klaipėdoje priimant užsieniečius, pabėgusius nuo karo Ukrainoje, – beveik maksimaliai užpildytos mokyklos ir darželiai. L. Prižgintienė pabrėžė, kad darželiuose vietų trūksta ir mažiesiems klaipėdiečiams, todėl labai svarbu rasti sprendimą, kur ugdyti ukrainiečių mažylius, kad neatsirastų susipriešinimo. Siekdama spręsti šią problemą, ŠMSM siekia, kad būtų supaprastinti reikalavimai taip vadinamiems šeimos darželiams, kuomet vaikų priežiūra rūpinasi pačios mamos.

„Problema bus sprendžiama nukreipiant atvykstančius ukrainiečius į mažesnius miestelius. Mažesniuose miestuose, tarkim, kad ir Klaipėdos rajone, yra daugiau laisvų vietų ir daugiau galimybių priimti ukrainiečių vaikus “, – sakė ministrė J. Šiugždinienė.

Susitikime su mokyklų vadovais kalbėta ir apie ukrainiečių mokinių mokymosi galimybes nuotoliniu būdu.

Ministrė pabrėžė: „Jeigu yra galimybė mokytis nuotoliniu būdu, o daliai vaikų tokia galimybė yra, nes kai kurios Ukrainos mokyklos dirba nuotoliniu būdu, raginame sudaryti jiems visas sąlygas mokytis šiuo būdu. Mums svarbu, kad vaikai būtų mokyklose, kad jie mokytųsi nuotoliniu būdu, svarbiausia – kad visi jie būtų mums žinomi“. Tikimasi, kad netolimoje ateityje daugiau užsieniečių galės mokytis pasitelkę kitą, dar tobulinamą įrankį – Ukrainos švietimo portalą.

Tarp naujovių, kurias ketina įgyvendinti ŠMSM – nauja platforma, kurioje galėtų „susitikti“ šalies ugdymo įstaigos ir verslas, kuris šiuo sudėtingu laikotarpiu, kaip sakė ministrė, turi didelį norą padėti švietimo bendruomenei.