Klaipėdos savivaldybėje apdovanoti jaunieji atliekų tvarkymo žinovai

img_6551
Klaipėda
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Klaipėdos miesto savivaldybės inf.

Klaipėdos miesto savivaldybės posėdžių salė praėjusį ketvirtadienį buvo sausakimša Klaipėdos mokyklų moksleivių ir jų mokytojų. Gausus jaunimo būrys susirinko į Klaipėdos miesto savivaldybės organizuoto konkurso - viktorinos „Daugiau žinių – mažiau atliekų“ nugalėtojų apdovanojimą.

Lapkričio pabaigoje, kai visoje Europoje buvo minima atliekų prevencijos savaitė, uostamiesčio mokyklos dalyvavo savivaldybės organizuotoje viktorijoje, kurioje varžėsi  geriausiai aplinkosaugos tiesas išmanantys mokiniai, susibūrę į komandas trijose skirtingo amžiaus grupėse - 1-4; 5-8; 9-12 klasių. Net 36 komandos turėjo atsakyti į 20 sudėtingų klausimų apie atliekų tvarkymą ir jo ypatumus Klaipėdos miesto savivaldybėje.

Už geriausias žinias konkurso prizininkai ir jų mokytojai gavo nepiniginius prizus bei buvo pagerbti Klaipėdos miesto mero Arvydo Vaitkaus padėkomis.

„Sveikinu Jus visus ir ypatingai dėkoju mokytojams, kurie paruošė mokinius šiam konkursui. Labai linkiu nepamesti šio kelio, nenustoti domėtis ekologija ir teisingu atliekų tvarkymu visą gyvenimą. Kai keliausite ar išvyksite studijuoti, gal būt  kituose miestuose ar valstybėse išvysite šiek tiek kitokią atliekų surinkimo sistemą. Tačiau bendrieji principai visur vienodi: visas atliekas, kurias mes sukuriame, turime patys išrūšiuoti ir jas tinkamai perduoti tvarkytojams“, - sveikindama nugalėtojus sakė Lina Šukytė – Korsakė, Klaipėdos vicemerė.

Konkursą organizavusio savivaldybės Aplinkosaugos skyriaus vedėja Rasa Jievaitienė atkreipė dėmesį, kad ir sudėtingiausi viktorinos klausimai buvo atsakyti.

„Jūsų teisingi atsakymai stebina mus, šios srities profesionalus. Klaipėdos miesto atliekų tvarkymo sistema vis tobulinama. Kasmet atsiranda naujovių. Štai kitąmet pradėsime rūšiuoti maisto atliekas. Bet vaikams tai nebuvo naujiena. Net pradinukai žinojo, kad maisto atliekos bus surenkamos į rudos spalvos konteinerius“, - kalbėjo R. Jievaitienė.

Apžvelgdami konkurso rezultatus renginio organizatoriai, paminėjo sunkiausius klausimus. Pavyzdžiui, pradinukai suklydo, kur reikia išmesti folijos pakuotę nuo šokolado: į plastiko, popieriaus ar bendrų atliekų konteinerį. Tik keletas komandų pasirinko teisingą atsakymą: į plastiko konteinerį.

5-8 klasių grupėje sunkiausias pasirodė klausimas apie spausdintuvo kasetę. Kur ją dėti?  Tik nedaugelis prisiminė, kad pavojingas atliekas reikia atiduoti į  didžiųjų atliekų surinkimo  aikšteles arba pavojingų medžiagų tvarkytojams.

O 9-12 klasių gimnazistams naujiena buvo tai, kad kramtoma guma gaminama iš naftos ir ne vietoje numestas gumos gabalėlis gali tapti gyvūnų žūties priežastimi.

„Kokia išvada? Konkursas – tai ne tik žinių patikrinimas, tai ir galimybė savarankiškai domėtis apie atliekų tvarkymą bei tvarų gyvenimą ir, be abejo, laimėti Klaipėdos miesto savivaldybės įsteigtus prizus“, - reziumavo Aplinkosaugos skyriaus vedėja Rasa Jievaitienė.

Beje, pirmąkart oficialioje ceremonijoje savivaldybėje dalyvavo ir šuo Kuršis, kuris su savo šeimininke Inga Norkūniene atkeliavo į aplinkosaugos žinovų šventę. Šis Erdelio terjeras yra nuolatinis mokyklų lankytojas ir mokinių draugas, dalyvaujantis edukacijose ir pamokose.

Klaipėdos miesto savivaldybės iniciatyva edukacinės pamokos apie teisingą atliekų tvarkymą, kaip ir moksleivių žinių patikrinimo konkursai vyksta jau daugiau nei 10 metų.