Klaipėdos rajono valdžia atmetė siūlymą skirti gyventojams dalinį finansavimą už taršių katilų keitimą

641303cae336b20230316zged072
Klaipėda
BNS/Fotobankas nuotr.
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  ELTA

Ketvirtadienį posėdžiavusi Klaipėdos rajono savivaldybės taryba valdančiosios daugumos balsais atmetė Liberalų sąjūdžio frakcijos siūlymą skirti dalinį finansavimą žmonėms, kurie savo namuose įsirengia atsinaujinančius išteklius naudojančius šilumos įrenginius. Liberalai siūlė iš savivaldybės biudžeto kompensuoti 10 procentų naujo įrenginio vertės.

Klaipėdos liberalai neslepia nusivylimo ir tokį valdžios sprendimą vadina „atkišta špyga“. Jų teigimu, sprendimas būtų leidęs rajono gyventojams lengviau pasikeisti senus taršius katilus į šiuolaikiškus šilumos gamybos įrenginius su mažesnėmis investicijomis.
 
„Akivaizdu, kad poreikis atsinaujinti šildymo įrangą individualiuose namuose yra didžiulis, todėl žmonėms bet kokia paskata iš savivaldybės yra labai svarbi ir reikalinga. Deja, bet rajono politikoje turime dar didelę takoskyrą tarp praeities ir dabarties. Nemažai kam anglies dūmo kvapas per kaminą ir suodžiais padengtas sniegas vis dar kelia sentimentus. Aplinkosauga ir sveikesnė žmogaus gyvenamoji aplinka neturėtų būti politinių kautynių tarp daugumos ir opozicijos taikiniu“, – pranešime cituojamas Klaipėdos rajono tarybos Liberalų sąjūdžio frakcijos seniūnas Justas Ruškys.
 
Anot jo, kad tai rajono gyventojams aktuali ir rūpima tema, patvirtina faktai. Aplinkos projektų valdymo agentūros duomenimis 2019-–2020 m. 240 Klaipėdos rajono gyventojų gavo dalinį finansavimą keičiant šilumos katilus savo namuose. Bendra išmokėta suma iš nacionalinės programos siekė 697 tūkst. eurų. Jiems buvo padengiama 50 proc. naujų įrengimų vertės.
 
Teigiama, kad savivaldybės prisidėjimas ankstesnėje programoje pagal liberalų siūlymą rajono biudžetui būtų kainavęs 67 tūkst. eurų.