PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2020 m. Liepos 30 d. 18:25

Klaipėdos opozicija inicijuoja nepasitikėjimą vicemeru A. Barbšiu

Klaipėda

A. Barbšys. „Vakarų ekspreso“ nuotr.

Reporteris MonikaŠaltinis: Etaplius.lt


140266

Klaipėdos opozicija inicijuoja nepasitikėjimo procedūrą vicemeru, valdančiųjų Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) atstovu Arūnu Barbšiu. 

Kaip BNS sakė Liberalų sąjūdžio frakcijos narė Alina Velykienė, nepasitikėjimą transporto ir ūkio sferas prižiūrinčio A. Barbšiu reiškia 12 opozicijai priklausančių tarybos narių, pasirašę iniciatyvą rengti neeilinį tarybos posėdį. Jį bus prašoma organizuoti rugsėjį, politikams grįžus iš atostogų.

„„Argumentai – nekompetencija, situacijos nesuvokimas, negebėjimas atstovauti ir tiek. Galutinis taškas buvo Finansų ir ekonomikos komitete, kada vicemeras, atsakingas už tam tikrus projektus, pasakė, kad visiškai nereikia Klaipėdos miesto pietinio aplinkkelio ir kad tai yra ne prioritetas. Tai yra nesuvokimas, nes vilkikai važiuoja per miestą, kelia triukšmą, o vicemeras sako, kad nereikia“, – teigė ji.

Kad vicemeras būtų atstatydintas, reikia daugiau nei pusės tarybos narių balsų – bent 16 iš 31.

Pats A. Barbšys tai vertina kaip puolimą prieš TS-LKD frakciją.

„Iniciatyva vertinu kaip politinį opozicijos veiksmą ir dėl to, kad mes pradėjome reikalauti skaidrumo įmonėse, rezultatų savivaldybės viešose įstaigose , mes pajutome puolimą ir tas puolias išsiliejo į tai, kad ir prieš mane, ir prieš kitus du mūsų komitetų pirmininkus, mūsų atstovus yra. Tai yra bendras puolimas prieš TS-LKD. Rimtų motyvų tikrai nėra, neturėta ką parašyti, matyt, kažką reikėjo“, – BNS sakė jis.

Taip pat tarybos posėdyje ketvirtadienį apie atsiskyrimą nuo V. Grubliausko rinkimų komiteto pareiškė keturi frakcijos nariai – Elida Mantulova, Vytis Radvila, Vaida Raugelė ir Judita Simonavičiūtė. Jie įsteigė atskirą frakciją „Už ateities Klaipėdą“. Pasitraukus šiems politikams, V. Grrubliausko frakcijoje liko keturi nariai.

BNS E. Mantulova sakė, kad nepaisant nesutarimų, ji su kolegomis darbą tęs palaikydami koalicinę programą. Anot jos, atsiskyrę tarybos nariai nepatenkinti per lėtu koalicinės programos įgyvendinimu, taip pat pasigenda vieningos nuomonės kai kuriais klausimais, pavyzdžiui, dėl Klaipėdos universitetinės ligoninės vadovų atsakomybės kovojant su koronavirusu. Ji sako, kad „vadovo klausimą reikia kelti taikos sąlygomis, kada nėra ekstremalios situacijos“.

Vis dėlto ji sako, kad kol kas opozicijos iniciatyvos dėl nepasitikėjimo vicemeru nepalaiko, nes pasigenda aiškių motyvų ir tai vertina kaip „politinio atspalvio turintį šou“. 

„Jei reikėtų balsuoti šiandien, interpeliacijos nepalaikyčiau, nebent opozicija sugebėtų pateikti svarius argumentus, kodėl tai reikia daryti“, – sakė ji.

Šiuo metu Klaipėdos valdantiesiems, įskaitant ir naująją frakciją, priklauso 17 politikų – aštuoni su mero komitetu į tarybą patekę atstovai, septyni konservatoriai ir du Centro partijos atstovai. Opozicijoje dirba 14 politikų.

BNS