„Klaipėdos nafta“ keičia pavadinimą į „KN Energies“

131017
Klaipėda
BNS/Fotobankas nuotr.
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  ELTA

„Klaipėdos nafta“ (KN) praneša keičianti savo juridinį pavadinimą į „KN Energies“.

„Jis atspindi šiemet pristatytoje ilgalaikėje bendrovės veiklos strategijoje įtvirtintus siekius žengti tvarios energetikos keliu – prisitaikyti prie visame pasaulyje vykstančios energetinės transformacijos ir pereiti nuo iškastinio kuro prie naujų energijos rūšių. Be to, naujasis pavadinimas orientuojamas ir į tarptautines rinkas, kuriose bendrovė aktyviai vysto savo veiklą“, rašoma bendrovės pranešime.
 
Planuojama, kad oficialiai „KN Energies” pavadinimas bus įtvirtintas 2024 m. sausio 10 dieną.
 
Skelbiama, kad šių metų birželį patvirtinta ilgalaikė KN veiklos strategija apima tris svarbiausias veiklos kryptis – skystųjų energijos produktų, suskystintųjų gamtinių dujų (SGD) terminalus ir darbą su naujomis energijos rūšimis, tokiomis kaip sintetinis kuras, vandenilis ir jo junginiai bei kiti alternatyvūs energijos nešėjai, taip pat anglies dioksido surinkimas ir saugojimas.
 
Bendrovė planuoja palaipsniui diversifikuoti savo veiklą, nuosekliai kurti tam reikiamą naują ir pritaikyti esamą infrastruktūrą.
 
„(...) Tvariais energetikos sprendimais sieksime prisidėti prie švaresnės, saugesnės ir turtingesnės ateities kūrimo visiems bei tapti neutralaus poveikio klimatui bendrove. Tad ir naujasis pavadinimas geriau atspindi mūsų pasirinktą tvarios energetikos kryptį bei neapriboja bendrovės veiklos ties konkrečia energijos rūšimi”, – sako bendrovės KN generalinis direktorius Darius Šilenskis.
 
Jo teigimu, dar viena iš pavadinimo keitimo priežasčių – stiprėjanti bendrovės veikla tarptautinėse rinkose.
 
„Šiandien mūsų veikla aprėpia skirtingas šalis ir kontinentus – esame prisidėję prie daugiau nei 10 tarptautinių SGD projektų visame pasaulyje, dirbame su energijos terminalais Lietuvoje, Brazilijoje ir Vokietijoje. Turime ambiciją iki 2050 metų tapti Baltijos regiono naujų tvarių energijos rūšių saugojimo ir transportavimo lyderiais. Tad naujasis pavadinimas geriau mus reprezentuos ir tarptautinėje rinkoje“, – sako D. Šilenskis.
 
Pavadinimo pasikeitimas bendrovės darbuotojams, klientams ir partneriams jokios įtakos neturės – bendrovės įsipareigojimai išliks nepakitę, keisti sutarčių ar susitarimų dėl šio pokyčio taip pat nereikės, bendrovės registruotos buveinės adresas, adresas korespondencijai, atsiskaitomosios sąskaitos ir kiti rekvizitai taip pat išliks tokie patys.
 
Prekės ženklas taip pat nesikeičia – KN ir toliau naudos prekės ženklą, kuris buvo atnaujintas 2016 metais.