Klaipėdos miesto mokyklose bei lopšeliuose-darželiuose papildomai įsteigtas 191 etatas

20070105_140002-4
Klaipėda
BNS Fotobanko nuotr.
Etaplius.LT Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  ELTA

Klaipėdos švietimo įstaigose įsteigta daugiau mokytojų padėjėjų bei ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo mokytojų etatų. Taip pat didinamas švietimo pagalbos specialistų bei pailgintos dienos grupių auklėtojų etatų skaičius. Bendrai miesto mokyklose bei lopšeliuose-darželiuose įsteigtas 191 naujas etatas.

Kaip informuoja Klaipėdos savivaldybė, mokyklose ir lopšeliuose-darželiuose įsteigti 102 nauji etatai, bendrai įstaigose dirbančių mokytojų padėjėjų skaičius išauga iki 410. Patvirtinus pokyčius, šiuo metu mokyklų bei lopšelių-darželių poreikis pagal jų pateiktus prašymus jau tenkinamas beveik 100 procentų.

Lopšeliuose-darželiuose situacija ženkliai keičiasi ir dėl naujų ikimokyklinio bei priešmokyklinio ugdymo mokytojų etatų. Padidinus etatų skaičių, visoms grupėms jau tenka po 2 mokytojų etatus.

Papildomi etatai palaipsniui pradėti įvedinėti prieš kelerius metus, o pastarasis didinimas, kai įvesti 59 nauji pedagogų etatai – jau paskutinis etapas ir tikslas, kad kiekvienai grupei būtų užtikrinti du pedagogų etatai, bus įgyvendintas.

Švietimo įstaigose taip pat dirbs daugiau švietimo pagalbos specialistų, įvedama 16,8 naujų etatų, tad į švietimo įstaigų bendruomenes gali įsilieti naujų logopedų, specialiųjų pedagogų ir kitų švietimo pagalbos specialistų. Taip pat didinamas pailgintos dienos grupių auklėtojų etatų skaičius – papildomai įsteigta 4,8 etato.

Naujiems etatams išlaikyti per metus papildomai prireiks 3,8 mln. eurų. Iš šios sumos 2,4 mln. eurų (t. y. 64,5 proc.) bus finansuojama iš savivaldybės biudžeto, 1,3 mln. – iš valstybės biudžeto, 41,2 tūkst. eurų iš įstaigų pajamų.