Klaipėdos meras: situacija gatvėse netenkina

31b3b9c37ee3ad158a0286afa78c72ffd5df6e9f
Klaipėda
BNS/Fotobankas nuotr.
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Klaipėdos miesto savivaldybės inf.

Situacija gatvėse netenkina nei klaipėdiečių, nei manęs – šįryt susitikime su kelininkais sakė Klaipėdos meras Arvydas Vaitkus. Kelininkai pagal pasirašytas sutartis turi užtikrinti eismo saugumą bet kokiomis oro sąlygomis – esant snygiui, šlapdribai, plikledžiui. Gatvės turės būti pradedamos valyti jau snygio metu, o nustojus snigti, pagrindinės miesto gatvės, tiltai, įkalnės, nuokalnės turės būti pilnai nuvalytos ir pabarstytos ar palaistytos slidumą mažinančių mišiniu per 4 valandas, likusios gatvės – per 6 valandas. Tačiau vakar popietę prasidėjus ir iki vakaro trukus snygiui, Klaipėdos gatvėse eismo sąlygos buvo ypač sudėtingos.

„Klaipėdiečiai reiškia nuoskaudas ir jos yra pagrįstos. Noriu išgirsti priežastis, kodėl pastarąją parą gatvėse buvo betvarkė“, – kelininkams sakė meras.

Klaipėdos gatvių priežiūrą atsakingos trys bendrovės – pietinėje miesto dalyje dirba UAB „Vakarų švara“, centrinėje – UAB „Ecoservice“, šiaurinėje – UAB „Klaipėdos paslaugos“.

Visų bendrovių atstovai susitikime tikino dirbę taip, kaip buvo įmanoma vakarykštėje situacijoje. Gatvių valymą, pasak bendrovių vadovų, apsunkino tai, kad pasibaigus rytiniam snygiui, su kuriuo susitvarkyti pavyko neblogai, popietę vėl ėmė gausiai snigti ir snygis tęsėsi vakarinio piko valandomis. Piko metu dėl ypač sulėtėjusio, o kai kur ir sustojusio eismo srauto, kelininkams buvo beveik neįmanoma dirbti pagrindinėse gatvėse. Gausus transporto srautas prispaudė iškritusį sniegą, dėl ko ir išsiskirsčius transporto srautams bei tęsiant darbus naktį, nepavyko tinkamai nuvalyti visų ruožų.

„Manau, kad nebuvo padaryta viskas laiku. Ar kas nors prašė jūsų taupyti, saikingiau važiuoti, nebarstyti? Artimiausiu metu išsiaiškinsime, kiek jūs pažeidėte ar nepažeidėte sutarčių sąlygas. Tokia situacija būti negali – peržiūrėsime ataskaitas, GPS duomenis, kur važiavo ar nevažiavo barstytuvai. Negerai, kad turime tokią situaciją. Nuo šiandien sudarome specialią darbo grupę, kuri nuolatos, ištisą parą, pasitelkiant technines priemones, kontroliuos situaciją gatvėse, o dėl to, kas įvyko per paskutinę parą, turės būti atliktas tyrimas, netoleruosime tokių situacijų. Aiškinantis situaciją taip pat turės būti peržiūrėtos sutartys, kurias su kelininkais pasirašė buvusi valdžia – ką reikia pakeisti, kad būtų užtikrintas savalaikis gatvių valymas, jei reikia, pateikti siūlymai dėl sutarčių papildymo“, – sakė meras.

Situacija su kelininkais jau buvo aptarta dar prieš prasidedant žiemos sezonui. Tuomet kelininkai tikino, kad gatvių valymui yra pasiruošt, pakanka technikos ir medžiagų – druskos mišinio ir tirpalo.

„Prieš gerą mėnesį buvome susitikę ir jūsų klausiau, ką galime padaryti geriau, ko reikia iš savivaldos. Regis, radom bendrą sutarimą, kad tvarka bus užtikrinta. Šiandien, deja, tuo pasigirti negalime. Po šio susitikimo kelininkų prašau – tiesiu taikymu iš čia į gatves“, – sakė meras.

Aptarta ir šaligatvių valymo situacija miesto viešosiose erdvėse. Atsakingų bendrovių vadovai taip pat tikino, kad popietinis snygis jų darbą pavertė niekais. Buvo užsnigta viskas, kas buvo nuvalyta po rytinio snygio. Šiuo metu situacija, pasak įmonių vadovų, normali, platinami nuvalyti ruožai. Atkreiptas dėmesys, kad viešųjų erdvių prižiūrėtojams nepelnytos kritikos tenka ir už situaciją daugiabučių namų kiemuose, nors už jų valymą yra atsakingi daugiabučių administratoriai bei bendrijos. Už pietinės miesto dalies šaligatvius atsakinga bendrovė „Klaipėdos želdiniai“, šiaurinės – bendrovė „Ecoservice“.