Klaipėdos ligoninės gydytojas apie alkoholiu apsinuodijusius paauglius: visiems nustatyti sunkūs girtumai

199
Klaipėda
Freepik.com nuotr.
Gailė Jaruševičiūtė-Mockuvienė Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  ELTA

Klaipėdos vaikų ligoninės Vaikų reanimacijos skyriaus vedėjas Linas Mikelis teigia, kad ketvirtadienio vakarą į ligoninę be sąmonės pristatyti nepilnamečiai apsinuodijo alkoholiu – visiems jiems nustatytas sunkus girtumas. Gydytojas atkreipia dėmesį, kad medikams su panašiomis situacijomis tenka susidurti pakankamai dažnai, paauglių tarpe dominuoja apsinuodijimo alkoholiu atvejai.

„(Vaikai – ELTA) buvo tikrai rimtų ir sunkių būklių. Vieną merginą greitajai teko netgi gaivinti dėl kvėpavimo sutrikimo. Nustatyta, kad (apsinuodijimas – ELTA) yra tik alkoholiu“, – informavo L. Mikelis.
 
Pasak jo, šiuo metu vaikų būklė stabili, juos artimiausiu metu planuojama išleisti namo.
 
Gydytojo teigimu, visiems vaikams buvo nustatyti sunkūs girtumai – nuo 1,5 iki 2,5 promilės.
 
„Visi atvyko gana giliose komose, reikėjo jų būklę sekti, kad nenutiktų rimtesni dalykai – kvėpavimo sustojimas, vėmimas, užspringimas, mirtis. (...) Jie atvežti iš gamtos, sušalę, tai taip pat vaidina didelę reikšmę“, – sakė jis.
 
L. Mikelis pažymėjo, kad mergaitės būklė buvo sunkiausia.
 
„Vaikai, greičiausiai, vartojo stiprų alkoholį, jų pasakojimai gana skiriasi – vieni sako, kad spalvotą, kiti, kad nespalvotą, treti nieko nesako“, – sakė jis.
 
Gydytojas patikino, kad nepilnamečių tėvai apie vaikų būklę ir situaciją yra informuoti.
 
„Tėvai informuoti, tėvai žino viską apie savo vaikų būkles, gydimus ir tolimesnius veiksmus“, – patikino jis.
 
Pasak gydytojo, panašių atvejų pandemijos laikotarpiu buvo sumažėję, tačiau situacija vėl grįžta į priešpandeminį lygį. L. Mikelis pažymi, kad tarp paauglių dominuoja apsinuodijimo alkoholiu atvejai.
 
ELTA primena, kad į Klaipėdos ligoninę ketvirtadienį vakare be sąmonės buvo pristatyti trys nepilnamečiai, kurie, kaip pranešė policija, galimai apsinuodijo alkoholiu.
 
Vienas jų gimęs 2007, kitas – 2009 metais bei nepilnametė, gimusi 2011 metais.