Klaipėdos LEZ vystomui projektui – beveik 5 mln. eurų paskola

Klaipėdos LEZ vystomui projektui – beveik 5 mln. eurų paskola
Klaipėda
BNS/Fotobankas nuotr.
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  ELTA

Viešųjų investicijų plėtros agentūra (VIPA) pasirašė pirmąją paskolos sutartį iš skatinamosios finansinės priemonės „Tipinės gamybos paskirties pastatų laisvosiose ekonominėse zonose, pramonės parkuose ir kitose pramoninėse teritorijose įrengimas“ lėšų.

Paskola suteikta UAB „Flex Start Two“ įmonei, kuri Klaipėdos laisvojoje ekonominėje zonoje (LEZ) pastatys keturis sublokuotus gamybinius pastatus su juos lydinčia infrastruktūra, teigiama VIPA pranešime žiniasklaidai.
 
Klaipėdos LEZ vystomo projekto vertė siekia daugiau nei 6 mln. eurų, iš kurių 4 880 000 eurų sudaro VIPA paskola. Gamybiniai pastatai bus skirti apdirbamajai gamybai. Bendras statomų pastatų komplekso plotas – 7 667 kv. m.
 
„Šis projektas padės Klaipėdos LEZ pritraukti investuotojus, kurie siekia veiklą pradėti nedelsiant. Investuotojas ar gamybininkas gauna visapusiškai paruoštą pastato infrastruktūrą ir su savo įranga gali pradėti gamybos procesus nuo pirmos investicijos dienos arba prisitaikyti patalpas per ne ilgiau kaip 1–2 mėn. Tipinės gamybos paskirties pastatų infrastruktūros vystymas sudaro lanksčias sąlygas gamybos plėtrai“, – pranešime žiniasklaidai teigia Asta Gladkauskienė, VIPA Klientų aptarnavimo departamento vadovė.
 
Pasak Klaipėdos LEZ valdymo bendrovės vadovo Eimanto Kiudulo, pastatai ir patalpos nuomai buvo pasiteisinusi LEZ strategija nuo pat teritorijos veiklos pradžios, poreikis tokiai infrastruktūrai itin išaugo per pastarąjį dešimtmetį, o pastarųjų metų įvykių kontekste greitas įsikūrimas ir lankstumas vietą besirenkantiems investuotojams tapo kaip niekad aktualus.
 
„Šiuo metu pasaulis yra neapibrėžtoje geopolitinėje ir ekonominėje aplinkoje, investuotojai vis labiau orientuojasi į pagrindinę veiklą, o ne NT, todėl šis „Investuok Lietuvoje“ kartu su Ekonomikos ir inovacijų ministerija inicijuotas projektas toliau stiprins rinkoje aktualius LEZ konkurencinius pranašumus – greitį, lankstumą, galimybę žaibiškai prisitaikyti prie potencialaus investuotojo poreikių“, – pranešime komentuoja E. Kiudulas.