Klaipėdos jūrų uostas eksportuos ukrainietiškas prekes

Klaipėda
BNS/Fotobankas nuotr.
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  ELTA

Šią savaitę Lvive, Ukrainoje, vyko Ukrainos Aukščiausiosios Rados ir Seimo Ekonomikos komiteto vadovaujamos delegacijos susitikimas. Jame kartu su Lietuvos delegacija dalyvavo ir Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos generalinis direktorius Algis Latakas. Jo teigimu, uostas yra pasirengęs eksportuoti ukrainietiškas prekes, o pasibaigus karui prisidėti prie šalies ūkio atkūrimo, teigiama pranešime žiniasklaidai.

„Karo niokojamai Ukrainai dar kartą išreiškėme visapusišką palaikymą ir paramą. Klaipėdos uosto siekis yra pagelbėti Ukrainai išvežti prekes. Uoste yra atsiradę laisvų rezervų tiek sandėliavimui, tiek perkrovai. Taip pat aptarėme, kaip panaudoti Klaipėdos uostą, kai Ukraina bus atstatoma.
 
Turime patirties, kurią, atėjus laikui, galėtume Ukrainai perteikti atstatant, įrengiant uostų infrastruktūrą. Galėtume pasidalyti patirtimi kuriant uostų valdymo modelį, pritaikant mūsų uoste egzistuojančias skaitmeninio valdymo platformas, kibernetinio saugumo dalykus“, – teigia Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos generalinis direktorius A. Latakas.
 
Susitikime A. Latakas pristatė Klaipėdos uosto galimybes, logistines jungtis ir uosto vystymo planus. Pasidalyta patirtimi, kuri bus aktuali atnaujinant uostų veiklą – pradedant europietišku valdymo modeliu, skaitmeninėmis valdymo platformomis bei kibernetinio saugumo sistemomis.
 
Lankydamasis Ukrainoje Klaipėdos uosto vadovas taip pat susitiko su Ukrainos infrastruktūros viceministre Oleksandra Azarkhina.
 
Primenama, kad pernai Klaipėdos uoste krauta apie 0,5 mln. tonų ukrainietiškų krovinių, kurie gabenti geležinkeliais bei autotransportu. Tarp ukrainietiškų krovinių – grūdai, naftos produktai, šaldyta produkcija ir kt.