Klaipėdos Baltijos prospekto rekonstrukcijai skirta dar 4 mln. eurų

Klaipėda
Etaplius Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  BNS

Vyriausybė skyrė dar 4 mln. eurų Klaipėdos Baltijos prospekto, Šilutės ir Vilniaus plentų žiedinės sankryžos rekonstrukcijai.

Susisiekimo viceministro Mindaugo Tarnausko teigimu, patvirtinus papildomą finansavimą, lėšų turėtų užtekti visiems darbams, kurie suplanuoti šiais metais.

„Papildoma suma skirta iš valstybei svarbių objektų programos. Jos turėtų užtekti 2023 metais suplanuotiems darbams“, – BNS penktadienį sakė M. Tarnauskas.

Planuojama, kad šiemet bus užbaigta 96 proc. visos rekonstrukcijos, teigiama Vyriausybės pranešime.

Iš Vyriausybės kelių priežiūros ir plėtros programos šiam projektui iki šiol skirti 22,9 mln. eurų, rekonstrukciją taip pat finansuoja Klaipėdos uosto direkcija, Klaipėdos savivaldybė ir Ekonomikos ir inovacijų ministerija. 

Sankryžoje statomi du apie 400 metrų ilgio viadukai, jungiantys Vilniaus plentą su Baltijos prospektu, rekonstruojama Šilutės plento dalis nuo Dubysos gatvės iki pietinio įvažiavimo į prekybos centrą „Banginis“, žiedinė sankryža pertvarkoma į „turbožiedą“ su požeminėmis pėsčiųjų perėjomis, pėsčiųjų ir dviračių takais.

Tikimasi, kad rekonstrukcija padės išspręsti rytinių ir vakarinių eismo spūsčių problemas, užtikrins patogesnį krovininio transporto susisiekimą su Klaipėdos uostu.

40 mln. eurų vertės darbus darbus atlieka bendrovė „Kauno tiltai“, sankryžos rekonstrukcija prasidėjo 2020 metais ir turėtų būti baigta 2024-ųjų pirmąjį ketvirtį.