PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2018 m. Gegužės 25 d. 13:39

Klaipėdos apygardos teisme vyko atviros paskaitos visuomenei

Klaipėda

Reporteris MonikaŠaltinis: Etaplius.lt


39158

Praėjusią savaitę Klaipėdoje vykusio kasmetinio psichologų kongreso metu įvairiose miesto erdvėse visuomenė buvo kviečiama į atviras paskaitas. Prie iniciatyvos prisijungusio Klaipėdos apygardos teismo patalpose klaipėdiečiams ir miesto svečiams taip pat pasiūlytos temos, susijusios su teismine mediacija, teismo psichologo darbu bei nusikaltimais prieš nepilnamečius internetinėje erdvėje.


Foto galerija:

nuotrauka-2.jpg
resize-1200x900-nuotrauka-1.jpg

Teisėjos Giedrės Seselskytės, teismo psichologės Aušros Augaitienės ir Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato atstovų Jurijaus Domnėnkos, Daivos Pukienės ir Gabrielės Vasiljevos prezentacijos sulaukė miestiečių, kolegų ir moksleivių dėmesio.

Atvirų paskaitų teisme ciklą pradėjo Klaipėdos apygardos teismo Civilinių bylų skyriaus teisėja, mediatorė Giedrė Seselskytė. Paskaitoje „Teisminė mediacija – teisiniai ir psichologiniai šio ginčų sprendimų būdo aspektai“ klausytojams ji pristatė šios procedūros skirtumus nuo teisminio proceso, kitų alternatyvių ginčų sprendimo procedūrų. Pasakojo, kaip pritaikyti mediaciją ir kaip ją teisingai atlikti, kuo skiriasi teisėjo ir mediatoriaus veikla, kokios yra jų pareigos ir atsakomybė ne tik teismo procese teismo salėje, bet ir vykdant teisminę mediaciją.

„Psichologų praktika Lietuvos teismuose – viena iš naujausių psichologijos sričių. Psichologai teismuose pradėjo dirbti prieš ketverius metus, per šį laikotarpį jų veiklos apimtys gerokai išsiplėtė. Vien Klaipėdos apygardos teismo psichologas praėjusiais metais bylose bendravo su daugiau nei 300 nepilnamečių. Į mano paskaitą susirinko tiek tiesiogiai su teisminiu procesu nesusidūrę miestiečiai bei studentai, tiek šioje srityje žinias pagilinti sumanę kolegos psichologai. Sulaukiau klausimų, kaip psichologas dirba komandoje kartu su teisėju, kaip vyksta teisinė vaiko apklausa, kodėl ypač svarbu sukurti saugią aplinką šiam vaikui. Suteikiau galimybę klausytojams išbandyti ir nuotolinės vaiko apklausos sistemą, kai iš apklausos kambario per ausinę susisiekėme su posėdžių salėje procesą stebinčiais kitais dalyviais“, – pasakojo atvirų paskaitų teisme kuratorė Klaipėdos apygardos teismo psichologė Aušra Augaitienė, viena pirmųjų psichologių Lietuvos teismų sistemoje.

Penktadienį (gegužės 18 d.) didelio moksleivių bei teisininkų susidomėjimo sulaukė Klaipėdos apskrities VPK Kriminalinės policijos Nusikaltimų nuosavybei tyrimo valdybos I-ojo skyriaus viršininko J. Domnėnkos bei šios institucijos psichologių paskaita „Nusikaltimai prieš nepilnamečius internetinėje erdvėje: teisiniai ir psichologiniai aspektai, šių nusikaltimų prevencija“. Nusikaltimų elektroninėje erdvėje skaičius auga, o jų metu dažnai nukenčia patys jautriausi ir labiausiai pažeidžiami asmenys – vaikai. Todėl paskaitoje buvo išsamiai pasakojama apie sukčiavimą, smurtą prieš vaikus internete, jų išnaudojimą pornografijai bei įtraukimą į pavojingus žaidimus, veiksmingiausias prevencijos priemones.

Renginys teisme organizuotas bendradarbiaujant su Klaipėdos universitetu ir Lietuvos psichologų sąjunga. Lietuvos psichologų kongreso metu Klaipėdoje surengtos 9 atviros paskaitos: be Klaipėdos apygardos teismo, jos vyko Klaipėdos universiteto Humanitarinių ir ugdymo mokslų fakulteto bibliotekoje, Klaipėdos pedagoginėje psichologinėje tarnyboje, Delfinų terapijos centre. Visos paskaitos vyko nemokamai.