Klaipėdos apygardos teismas skelbs nuosprendį R. Pinikui ir A. Milteniui

20200127_150428
Klaipėda
BNS/Fotobanko nuotr.
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  BNS

Klaipėdos apygardos teismas ketvirtadienį skelbs apeliacinį nuosprendį manekenės Dovilės Didžiūnaitytės žūties byloje, kurioje kaltinamaisiais yra Ričardas Pinikas ir Aivaras Miltenis.

Baudžiamosios bylos nagrinėjimą apeliacine tvarka teismas baigė nagrinėti pernai lapkritį. Nuosprendį ketinta skelbti sausio pradžioje, tačiau dėl didelės bylos apimties ir teisėjų užimtumo kitose bylose, jis atidėtas. 

Pirmos instancijos teismo sprendimą apskundusi prokuratūra prašo nuteistiesiems skirti griežtesnes bausmes – laisvės atėmimą trejiems metams ir devyniems mėnesiams. Tokių bausmių buvo prašyta ir pirmos instancijos teisme.

Joje priimtą nutartį be prokuratūros taip pat apskundė ir A. Miltenio gynėjas bei žuvusiosios advokatas. 

2022 metų spalio pabaigoje Klaipėdos apylinkės teismas gydytoją Aivarą Miltenį pripažino kaltu dėl išžaginimo, o Ričardą Piniką – kaltu dėl disponavimo narkotinėmis ir psichotropinėmis medžiagomis. Abiem vyrams teismas skyrė vienodai – po du su puse metų nelaisvės.

Prokurorai prašo R. Piniką pripažinti kaltu ir dėl fizinio skausmo sukėlimo bei poveikio liudytojui. Apylinkės teismas jį dėl šių kaltinimų buvo išteisinęs.

A. Miltenis prašo teismo jį išteisinti dėl išžaginimo, o R. Pinikas apeliaciniu skundu prašo perkvalifikuoti jam inkriminuojamą nusikalstamą veiką iš neteisėto disponavimo narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis turint tikslą jas platinti į neteisėtą disponavimą narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis be tikslo jas platinti.

D. Didžiūnaitytės šeimai pirmos instancijos teismo sprendimu buvo priteista po 3 tūkst. eurų bylinėjimosi išlaidų. Civilinis ieškinys, kuriuo žuvusiosios šeima prašė 200 tūkst. eurų neturtinei žalai atlyginti, paliktas nenagrinėtas.

Nei R. Pinikas, nei A. Miltenis savo kaltės nepripažįsta. 

Modeliu dirbusi D. Didžiūnaitytė žuvo 2017 metų lapkritį Klaipėdoje, iškritusi iš viešbučio 14 aukšto. Jos kūne buvo aptikta narkotinių medžiagų.