Klaipėdos apskrities policijoje aptarti aktualūs apsaugos nuo smurto artimoje aplinkoje klausimai

Klaipėda
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Klaipėdos apskrities vyriausiasis policijos komisariatas

Klaipėdos apskrities VPK įvairių sričių – policijos, teismo, prokuratūros, vaiko teisių apsaugos, probacijos, krizių bei socialinės ir psichologinės pagalbos centrų specialistai, dirbantys su smurto artimoje aplinkoje problema, aptarė padėtį Vakarų Lietuvoje, buvo pristatyta darbo su smurto riziką artimoje aplinkoje keliančiu asmeniu metodika ir Klaipėdos apskrities pagalbos vyrams centro veikla.

Policijos pareigūnų duomenimis, smurtas artimoje aplinkoje vis dar yra itin opi problema – policijoje tokio pobūdžio pranešimai yra registruojami bene dažniausiai. Tačiau, statistika jau kurį laiką rodo, kad pranešimų ir pradedamų ikiteisminių tyrimų dėl nusikalstamų veikų, susijusių su smurtu artimoje aplinkoje, mažėja. Per 2023 m. I-mąjį ketvirtį Klaipėdos apskrityje buvo dėl su smurtu artimoje aplinkoje susijusių nusikalstamų veikų pradėti 143 ikiteisminiai tyrimai, o per tą patį 2022 m. laikotarpį – 163.

Policijos pareigūnai ir socialiniai partneriai susitikimus, per kuriuos aptaria pagalbos artimųjų smurtą patiriančioms aukoms teikimo aktualijas, rengia reguliariai – bent kartą per ketvirtį. O žinančius apie galimus smurto atvejus ragina nelikti nuošalyje ir visada pranešti policijai per www.epolicija.lt arba telefonu 112.