Klaipėdos apskrities pareigūnai stiprina prevencinį darbą: praėjusią savaitę užfiksavo beveik pusšimtį nepilnamečių padarytų teisės pažeidimų

Klaipėda
Pexels.com nuotr.
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Klaipėdos apskrities vyriausiasis policijos komisariatas

Atšilus orams ir jaunimui vis dažniau renkasi laisvalaikį praleisti viešose erdvėse, Klaipėdos apskrities pareigūnai stiprina prevencinį darbą – 2023 m. balandžio 17 – 21 d. surengė tikslines priemones galimiems nepilnamečių teisės pažeidimams užkardyti. Jose dalyvavo visų Klaipėdos apskr. VPK struktūrinių policijos komisariatų ir Viešosios tvarkos tarnybos Prevencijos skyrius pareigūnai.

Per savaitę visoje Klaipėdos apskrityje buvo surengti 53 tokio pobūdžio patikrinimai ir nustatyti net 48 įvairūs administraciniai teisės pažeidimai. Didžioji dauguma tarp jų – dėl tabako gaminių vartojimo ar jų turėjimo ribojimų pažeidimų – 44 pažeidimai (pagal LR ANK 492 str. 1 d.). Klaipėdoje vienas pažeidimas užfiksuotas, kai galimai nepilnametis asmuo nupirko ir kitam nepilnamečiui perdavė energrinio gėrimo, o tokių gėrimų asmenys, jaunesni nei 18 metų, įsigyti ir turėti negali – buvo pradėta administracinė teisena pagal LR ANK 76 str. Plungės r. PK pareigūnai, viename miestelyje esančioje poilsio aikštelėje pastebėję būrelį jaunuolių,  užfiksavo, kad vienas 16 metų vaikinas rūkė elektroninę cigaretę, sėdo ant motorolerio ir, neužsidėjęs šalmo, išvažiavo iš aikštelės. Jį sustabdžius taip pat paaiškėjo, kad jaunuolis neturi teisės vairuoti tokios rūšies transporto priemonę, motoroleris yra neįregistruotas nustatyta tvarka, neapdraustas privalomuoju draudimu, jam neatlikta privalomoji techninė apžiūra. Dėl jaunuolio padarytų pažeidimų pradėtos administracinės teisenos pagal LR ANK 492 str., 415 str.1 ir 2 d. , 424 str. 2 d. ir 432 str. 1 d.

Policijos pareigūnai primena, kad pagal LR Tabako kontrolės įstatymą, asmenims iki 18 m. draudžiama ne tik rūkyti, bet ir turėti tabako gaminių. Už tabako gaminių turėjimo ar vartojimo pažeidimus Administracinių nusižengimų kodeksas numato įspėjimą arba baudą nuo 20 iki 50 eurų. Pakartotinai padarytas pažeidimas užtraukia baudą nuo 50 iki 90 eurų.

Policijos pareigūnai priemones skirtas nepilnamečių daromiems pažeidimams užkardyti rengia nuolat, o šiltuoju metų sezonu tokio pobūdžio prevencinė veikla ypač suaktyvinama.