Klaipėdoje sulaikyta didelė nelegalių rūkalų siunta: cigaretes aptiko į Švediją keltu gabentame vilkike, vežusiame salotas

2024 02 03 Klaipeda keltas vilkikas kontrabanda 01
Klaipėda
MKT nuotr.
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  MKT

Muitinės kriminalinės tarnybos (MKT) ir Klaipėdos teritorinės muitinės mobiliųjų grupių posto skyriaus pareigūnai, patikrinę į Švediją turėjusį išplaukti keltą, sulaikė didelę nelegalių rūkalų siuntą. Apie 180 tūkst. pakelių cigarečių „Prince“ buvo aptikta krovininiame vilkike – neteisėtas krovinys maskuotas iš Latvijos į Švediją gabentomis salotomis.

Šeštadienį, vasario 3–iąją, muitinės pareigūnai Centriniame Klaipėdos terminale tikrino maršrutu Klaipėda–Karlshamnas turėjusį išplaukti keltą ir jame buvusius, į Švediją vykstančius, vilkikus. Šio patikrinimo metu muitinės pareigūnams įtarimų sukėlė vienas iš Latvijos atvažiavęs krovininis vilkikas „Volvo“. Mašiną vairavęs Latvijos pilietis deklaravo gabenantis jungtinį krovinį: į Švediją – 2,8 tonas salotų ir 645 kg marinuotų svogūnų, o į Daniją – 10 tonų dekoratyvinių žvakių.

Patikrinus vilkiką rentgeno kontrolės sistema pastebėta, jog puspriekabės viduje gali būti nedeklaruotų prekių. Pareigūnams atliekant detalią apžiūrą, šie įtarimai pasitvirtino: puspriekabės gale sukrautos salotos ir svogūnai maskavo daugybę dėžių su cigaretėmis.

Iš viso rasta 180 tūkst. pakelių cigarečių „Prince“ be banderolių. Įtariama, kad jos galėjo būti padirbtos viename iš Latvijoje veikiančių šešėlinių tabako fabrikų. Manoma, kad šie rūkalai turėjo būti gabenami į Ispaniją ir Graikiją.

Turimais duomenimis, rūkalų vertė su privalomais sumokėti mokesčiais – daugiau nei 745 tūkst. eurų.

MKT Klaipėdos skyriuje buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl neteisėto disponavimo akcizais apmokestinamomis prekėmis. Tyrimui vadovauja Klaipėdos apygardos prokuratūros Baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokurorė.

Vilkiko vairuotojas, Latvijos pilietis, buvo sulaikytas ir apklaustas, vėliau jam skirta kardomoji priemonė – piniginis užstatas (10 tūkst. eurų).

Prieš pusmetį – 2023 m. rugpjūčio 11–ąją – Klaipėdoje buvo sulaikyta labai panaši, 200 tūkst. pakelių nelegalių rūkalų siunta. Cigaretės taip pat buvo rastos vilkike, gabenusiame baldų furnitūrą, kuris ketino keltu plaukti į Švediją.