PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2024 m. Gruodžio 17 d. 09:55

Klaipėdoje pristatyta ir aptarta užimtumo didinimo programa

Klaipėda

Klaipėdos miesto savivaldybės nuotr.

EtapliusŠaltinis: Klaipėdos miesto savivaldybė


334704

Užimtumo tarnybos Klaipėdos skyriuje įvyko renginys, kuriame pristatyta užimtumo didinimo programa ir jos kryptys 2025 metams. Aptarta sėkmingai vykdoma programa, kurios tikslas – didinti gyventojų įsidarbinimo galimybes, kurti naujas darbo vietas ir prisidėti prie geresnės gyvenimo kokybės.

Renginyje pristatyta Klaipėdos miesto darbo rinkos situacija: remiantis 2024 metų gruodžio 1 dienos duomenimis, nedarbas Klaipėdoje siekia 8,3 proc., o darbo ieškančių asmenų skaičius, palyginus su pernai metais, išaugo 4,2 proc. Gruodžio mėnesio pradžioje Klaipėdos mieste buvo registruota 680 darbo rinkai besirengiančių gyventojų, sudarančių 6,6 proc. visų Užimtumo tarnyboje registruotų asmenų.

Užimtumo didinimo programa orientuota ir į pažeidžiamas socialines grupes, ypač į asmenis, patiriančius ilgalaikį nedarbą arba neturinčius reikiamų darbo įgūdžių. Jos tikslas – skatinti bedarbių ir besirengiančių darbo rinkai asmenų užimtumą, ugdyti socialinius ir darbinius įgūdžius, suteikti galimybes integruotis į darbo rinką ir mažinti socialinės paramos gavėjų skaičių.

Programą sudaro dvi pagrindinės priemonės – atvejo vadyba ir laikinas įdarbinimas. Atvejo vadybos priemonė, kurią Klaipėdos mieste nuo 2023 metų vykdo nevyriausybinė organizacija VšĮ Šiaurės Lietuvos kolegija, padeda asmenims spręsti problemas, dėl kurių sunku įsidarbinti ir integruotis į darbo rinką. Šiuo metu programoje dalyvauja 205 asmenys, kurie susiduria su įvairiais įsidarbinimo iššūkiais, pvz., socialinių įgūdžių ar motyvacijos trūkumu, skoliniais įsipareigojimais, įvairiomis priklausomybėmis.

Atvejo vadybininkai organizuoja individualius ir grupinius užsiėmimus, vykdo susitikimus su paslaugų teikėjais, ir nuolat įvertina asmenų poreikius, padeda įveikti giliai įsišaknijusias problemas. Specialistai pastebi, kad programoje dalyvavę žmonės pajaučia teigiamą poveikį – didesnį pasitikėjimą savimi, padidėja motyvacija dirbti, pagerėja socialiniai įgūdžiai, patobulinami kompiuterinio raštingumo, darbo paieškos bei kiti įsidarbinimui reikalingi gebėjimai.

Laikino įdarbinimo priemonė taip pat buvo pristatyta kaip veiksmingas įrankis klaipėdiečiams įgyti darbo patirties ir sėkmingai integruotis į ilgalaikę darbo rinką.

Susitikimo pabaigoje įvyko diskusija, kurios metu aptarti ir esami iššūkiai – laikinuosius darbus siūlančių darbdavių neįsivertinimas dėl darbuotojų poreikio, darbuotojų atrankos problemos bei sveikatos ir darbo drausmės, lėšų nepanaudojimo ir kiti iššūkiai.

2024 metais užimtumo didinimo programai iš miesto biudžeto skirta 329,3 tūkst. eurų, iš kurių 70 proc. lėšų skirta atvejo vadybos paslaugoms, o 30 proc. – laikinojo darbo organizavimui. Programos finansavimas leidžia toliau vykdyti veiklas, užtikrinant jų tęstinumą ir bendradarbiavimą tarp įvairių institucijų bei organizacijų.

#KLAIPĖDA#UŽIMTUMAS#PROGRAMA#BEDARBIAI#ĮGŪDŽIAI