PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2020 m. Spalio 21 d. 19:45

Klaipėdoje priimtos rekomendacijos siekiant išvengti tolesnio COVID-19 plitimo

Klaipėda

Freepik.com nuotr.

Reporteris IngaŠaltinis: Etaplius.lt


151076

Klaipėdos miesto savivaldybės ekstremalių situacijų komisija trečiadienio posėdyje priėmė sprendimą dėl rekomendacijų, kurios, komisijos narių nuomone, turėtų būti teikiamos miesto įstaigoms ir organizacijoms siekiant išvengti tolesnio COVID-19 plitimo. Siūlymai susiję su nuotolinio darbo, švietimo proceso, neformaliojo ugdymo organizavimu, gydymo, slaugos, sporto, kultūros ir kt. įstaigų veikla. Rekomendacijos parengtos įvertinus epidemiologinę situaciją bei Nacionalinio visuomenės sveikatos centro siūlymus.

„Nors vertinant valstybės mastu situacija Klaipėdoje nėra itin bloga, turime dėti visas pastangas, kad nepatektume į „raudonųjų“ savivaldybių sąrašą, kurioms jau būtų taikomas karantinas. Neišvengiamai reikia ieškoti prevencinių priemonių dabar, kad išvengtume dramatiškiausių sprendimų netolimoje ateityje. Tikrai nesiekiame visko uždrausti, tačiau susirgimų augimo galime išvengti tik mūsų visų bendromis pastangomis“, – teigia Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas.

Kadangi ne visi siūlomi ribojimai – savivaldos kompetencija, Savivaldybės ekstremalių situacijų komisijos siūlymai bus teikiami Vyriausybei ir Valstybės ekstremalių situacijų operacijų centrui, kurie ir priims galutinius sprendimus, pažymima savivaldybė pranešime.

„Jei nesiimsime priemonių, galime greitai atsidurti raudonoje zonoje, todėl savivaldybė kartu su Nacionaliniu visuomenės sveikatos centru parengė priemonių paketą, kuris, tikimės, prisidės prie ligos stabdymo. Siūlome, kad numatytos priemonės galiotų nuo spalio 26 d. iki lapkričio 8 d., o besibaigiant šiam laikotarpiui situaciją vertinsime iš naujo ir spręsime, ar tikslinga pratęsti ribojimus“, – teigia Savivaldybės administracijos direktorius Gintaras Neniškis.

Savivaldybės ekstremalių situacijų komisijos rekomenduoja nuo spalio 26 d. iki lapkričio 8 d. valstybės ir savivaldybių institucijose, įstaigose, valstybės ir savivaldybių valdomose įmonėse darbą organizuoti ir klientai aptarnauti nuotoliniu būdu, išskyrus atvejus, kai būtina atitinkamas funkcijas atlikti darbo vietoje. Siūloma valstybės ir savivaldybių institucijų, įstaigų, valstybės ir savivaldybių valdomų įmonių darbuotojams nevykti į komandiruotes. Seminaruose, mokymuose galimas dalyvavimas tik nuotoliniu būdu.

Valstybės ir savivaldybių institucijose, įstaigose, valstybės ir savivaldybių valdomose įmonėse darbuotojų posėdžiai, pasitarimai turi būti organizuojami nuotoliniu būdu, jeigu nėra galimybės organizuoti nuotoliniu būdu, turi būti griežtai laikomasi visų būtinų COVID-19 ligos prevencijos priemonių.

Sveikatos priežiūros paslaugų teikimas turi būti organizuojamas sveikatos apsaugos ministro nustatyta tvarka ir griežtai laikantis visų būtinų COVID-19 ligos prevencijos priemonių, sakoma Klaipėdos miesto savivaldybės ekstremalių situacijų komisijos rekomendacijose.

Siūloma uždrausti ligonių lankymą stacionarias sveikatos priežiūros paslaugas teikiančiose įstaigose. Leisti dalyvauti gimdyme gimdyvę lydinčiam (artimam) asmeniui tik turint viruso SARS-CoV-2 tyrimo (tiriant PGR metodu) neigiamą atsakymą, gautą ne vėliau kaip prieš 48 val.

Ketinama uždrausti gyventojų lankymą socialinės globos įstaigose, slaugos ligoninėse ir skyriuose, bendruomeninio gyvenimo namuose ir ilgalaikes globos paslaugas teikiančiose įstaigose.

Kultūros įstaigų, kuriose veikia būreliai, klubai, studijos, meno kolektyvai, užsiėmimus ir meninį ugdymą rekomenduojama organizuoti nuotoliniu būdu. Sporto įstaigoms siūloma stabdyti fizinį lankytojų aptarnavimą, jei asmenims nematuojama temperatūra, jei negalima užtikrinti 2 m atstumo tarp asmenų ir nesilaikoma valstybės lygio ekstremalios situacijos operacijų vadovo nustatytų asmenų srautų valdymo, saugaus atstumo laikymosi ir kitų būtinų visuomenės sveikatos saugos, higienos, asmenų aprūpinimo būtinomis asmeninėmis apsaugos priemonėmis sąlygų.

Organizuojant švietimo ir mokslo įstaigų darbą siūloma apriboti ugdymo ir vaikų priežiūros procesą bei švietimo ir mokslo veiklą visose švietimo ir mokslo įstaigose, dienos ir užimtumo centruose – kai klasėje ar grupėje nustatomas bent vienas COVID-19 ligos atvejis, ugdymo procesą toje klasėje ar grupėje organizuoti nuotoliniu būdu.

Rekomenduojama neorganizuoti kolektyvų renginių ir kitų darbuotojų susibūrimų visose valstybės ir savivaldybių institucijose, įstaigose, ypač švietimo, asmens sveikatos priežiūros, socialinės globos ir slaugos įstaigose, valstybės ir savivaldybių valdomose įmonėse, privačiose įmonėse, viešose vietose, jei neįmanoma užtikrinti saugumo reikalavimų.

Privačiajam sektoriui rekomenduojama dirbti tokia pat darbo organizavimo forma kaip ir viešajame sektoriuje, pagal veiklos sektorius nustatytų būtinų prevencinių priemonių taikymą.

Pirminės sveikatos priežiūros paslaugas teikiančių įstaigų gydytojams rekomenduojama skirti didesnį dėmesį pacientams, turintiems bent vieną COVID-19 ligos simptomą.