Klaipėdoje pradedamas šildymo sezonas, tikimasi 40 proentų mažesnių sąskaitų

radiator-g783a28b93-1920
Klaipėda
Pixabay.com nuotr.
Etaplius.LT Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  BNS

Klaipėdoje nuo trečiadienio pradedami šildyti daugiabučiai, pranešė Klaipėdos savivaldybė.

Kiek anksčiau, nuo spalio 13 dienos, Klaipėdoje jau buvo pradėtos šildyti ugdymo įstaigos, taip pat savivaldybei pavaldžios socialinių paslaugų, sveikatos, kultūros, sporto įstaigos. Planuojama, kad šių metų šildymo sezonas bus pigesnis nei praėjusiais metais.

„Jau sulaukėme daugybės pastebėjimų, kad metas pradėti šildyti daugiabučius. Žinoma, šiluma – ne tik komfortas, bet ir papildomos išlaidos gyventojams. Tačiau šiemet tikimės, kad tai netaps ypač didele našta gyventojams, prognozuojama, kad atpigus energetiniams ištekliams, jei situacija nepasikeis, šildymo išlaidos gyventojams gali būti apie 40 procentų mažesnės“, – sako Klaipėdos meras Arvydas Vaitkus.

Anot jo, svarbu, kad gyventojai kuo mažiau jaustų išorinių procesų pasekmes, tad "privalome žiūrėti į priekį ir siekti, kad klaipėdiečiams kaina būtų kiek įmanoma mažesnė". 

„Jau dabar būtina pradėti svarstyti, kaip įveiklinti bendrovę „Geoterma“, kurios dėka būtų tiekiama ekologiška šiluma už konkurencingą kainą", - teigė meras. 

Gyventojai, kurie dar nejaučia poreikio, kad jų būstas būtų šildomas, gali pasinaudoti galimybe atidėti sezono pradžią. Norint, kad daugiabutis dar nebūtų šildomas, reikalingas daugiau nei pusės namo gyventojų pritarimas, dėl proceso inicijavimo reikėtų derinti su daugiabučio namo administratoriumi arba bendrijos pirmininku.

Pernai Klaipėdoje ugdymo bei socialinių paslaugų įstaigose šiluma buvo įjungta spalio 18-ąją, o visame mieste šildymo sezonas pradėtas spalio 26-ąją.

Vilniuje šildymo sezonas pradėtas pirmadienį, kiti didieji Lietuvos miestai šildymo sezoną pradėjo praėjusią savaitę.