Klaipėdoje laukiama sprendimo dėl žalių rodyklių grąžinimo

eismas_stop-kadras_liepu-g.
Klaipėda
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Klaipėdos miesto savivaldybės inf.

Klaipėda tęsia iniciatyvas, siekdama pagerinti miesto gatvių pralaidumą. Vienas iš siekių – sankryžose atstatyti daugiau žaliųjų rodyklių. Transporto specialistams atlikus analizę, atrinkta 19 sankryžų, kuriose būtų tikslinga grąžinti rodykles, leidžiančias sukti į dešinę nelaukiant žalio šviesoforo signalo. Reikalinga dokumentacija jau pateikta Transporto kompetencijų agentūrai. Ši Susisiekimo ministerijai pavaldi viešoji įstaiga priims galutinį sprendimą, ar bus galima gatvėse taikyti tokią papildomą eismo pralaidumą gerinančią priemonę.

„Eismo situacijos gerinimas – svarbi mūsų darbotvarkės dalis. Planuojame tolimesnį išmanių eismo valdymo sistemų diegimą, rekonstrukcijos bei naujų jungčių įrengimo projektus. Tačiau tai darbai, kurie imlesni laikui. Tuo metu žalios rodyklės – priemonė, kurią galime pritaikyti jau dabar. Žiūrint į miestą kompleksiškai, įsigilinant į gatvėse kylančių spūsčių priežastis, galime palengvinti situaciją“, – sako Klaipėdos meras Arvydas Vaitkus.

Nuimti žalias rodykles visoje šalyje buvo nurodyta prieš ketverius metus, o kiek vėliau pakeitus sprendimą, jas grąžinti prie šviesoforų buvo galima tik su Transporto kompetencijų agentūros pritarimu. Iš daugiau nei 50 vertinimui pateiktų Klaipėdos sankryžų rodykles tada leista grąžinti tik 16-oje. Daugelyje kitų sankryžų per kelerius pastaruosius metus buvo įrengtos papildomos šviesoforų sekcijos,  šiuo metu grąžinti rodykles siekiama tose sankryžose, kur papildomos šviesoforų sekcijos nėra įrengtos.

Pagal saugaus eismo automobilių keliais įstatymą eismo organizavimo klausimų sprendimas priskirtas merui arba jo įgaliotam savivaldybės administracijos direktoriui, tačiau galutinį sprendimą dėl rodyklių įrengimo priima Transporto kompetencijų agentūra. Sprendimą agentūra turėtų pateikti ne vėliau kaip per 20 darbo dienų nuo visų reikalingų duomenų gavimo dienos.  

Sankryžos, kuriose siekiama grąžinti žalias rodykles:

 1. Šilutės pl. – Vingio g.
 2. Šilutės pl. – Statybininkų g.
 3. Šilutės pl. – Debreceno g.
 4. Priestočio g. – S. Nėries g.
 5. Vingio g. – Smiltelės g.
 6. Laukininkų g. – Smiltelės g.
 7. Smiltelės g. – Reikjaviko g.
 8. Taikos pr. – Smiltelės g.
 9. Taikos pr. – Kauno g.
 10. Taikos pr. – Rūtų g.
 11. Herkaus Manto g. – Liepų g.
 12. Herkaus Manto g. – S. Daukanto g.
 13. Herkaus Manto g. – J. Janonio g.
 14. Herkaus Manto g. – Pušyno g.
 15. Šiaurės pr. – Kretingos g.
 16. Kretingos g. – Panevėžio g.
 17. Joniškės g. – Mokyklos g.
 18. Liepų g. – Artojo g.
 19. Danės g. – Herkaus Manto g.