Klaipėdoje Jūros dienos išvakarėse pagerbti žuvę jūrininkai

Klaipėda
BNS/Fotobankas nuotr.
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  BNS

Ketvirtadienį, Jūros dienos išvakarėse, Klaipėdoje, Smiltynėje, prie „Albatroso“ paminklo, pagerbti žuvę jūrininkai.

Kaip ir kasmet, čia taip pat pasveikinti jūrinės ir uosto bendruomenės atstovai, įteiktas Liudviko Stulpino medalis, pranešė Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija.

„Pasitikti ateinantį patį jūriškiausią renginį – Jūros šventę – čia prie savo didingais sparnais sklendžiančio „Albatroso“, kur šalia atsiveria uosto vartai, – labai simboliška. Juk pažvelgus į šventės ištakas, vienas svarbiausių tikslų buvo parodyti ir stiprinti Lietuvą kaip jūrinę valstybę. O už to buvo ir yra žmonės – kažkada skyrę savo gyvenimą jūrai, šiandien dirbantys, kad mūsų jūrų valstybė stiprėtų“, – sakė Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos generalinis direktorius Algis Latakas.

Sveikindamas visus, dirbančius jūroje ir jūrai, susisiekimo ministras Marius Skuodis linkėjo ir toliau puoselėti jūrines tradicijas.

Jūrų kapitono Liudviko Stulpino medaliu už ilgametį ir nepriekaištingą darbą plėtojant Klaipėdos jūrų uostą, jo konkurencingumo didinimą bei Lietuvos, kaip jūrinės valstybės, vardo garsinimą pasaulyje šiemet apdovanotas bendrovės „Klaipėdos Smeltė“ generalinis direktorius Rimantas Juška.

L. Stulpino apdovanojimas yra skiriamas už ypatingus nuopelnus Lietuvos vandens transportui ir jūrų pramonei.

Medalio steigėja – Susisiekimo ministerija. 

Jūrų transporto darbuotojo garbės ženklu už aukštos kvalifikacijos jūrinių specialistų parengimą, pažangios mokymo metodikos taikymą, mokymo vadovėlių rengimą ir išleidimą apdovanota Lietuvos aukštosios jūreivystės mokyklos dėstytoja Jelena Belova.

Premjerės Ingridos Šimonytės padėkos raštai įteikti bendrovės „Garant Diving“ direktoriui Vaidui Valančiui, Lietuvos jūrų kapitono asociacijos nariui Bronislovui Bernotui, bendrovės „DFDS Seaways“ mechanikui Evaldui Dulkei. 

Jūrinės ir uosto bendruomenės atstovams įteiktos ir susisiekimo ministro M. Skuodžio bei Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos generalinio direktoriaus A. Latako padėkos.

Penktadienį Klaipėdoje prasidės tradicinė Jūros šventė, rengiama nuo 1934 metų.