Klaipėdoje ieškoma sprendimų didinti vietų skaičių darželiuose

63d8f15624f2b20230131ppel7236
Klaipėda
BNS/Fotobanko nuotr.
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  BNS

Klaipėdos valdžia ieško sprendimų, kaip padidinti ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo vietų skaičių mieste, ypač arčiau centro esančiose teritorijose, kur vyksta gyvenamųjų namų plėtra.

Nors šiais metais centrinėje miesto dalyje, Skulptūrų parke, buvo atvertas lopšelis-darželis „Svirpliukas“, kuriame po rekonstrukcijos atsirado beveik šimtas papildomų ugdymo vietų, jų neužtenka patenkinti poreikį visų, norinčiųjų leisti vaikus į savivaldybės pavaldumo darželius.

Uostamiestyje plečiantis esamiems ir kuriantis naujiems gyvenamųjų namų mikrorajonams, vaikų ugdymo vietų poreikis dar labiau augs. Įvertindama tai, uostamiesčio mero Arvydo Vaitkaus vadovaujama savivaldybės specialistų darbo grupė išnagrinėjo darželių plėtros centrinėje – šiaurinėje miesto dalyje galimybes.

„Gyvenamųjų namų plėtra vyksta tiek miesto centrinėje, tiek su ja besiribojančioje šiaurinėje dalyje, kur perspektyvoje turi atsirasti tūkstančiai būstų – tiek privačių, tiek daugiabučių. Pastarojo mikrorajono plėtra miestui yra didelis iššūkis, kadangi jai tinkamai nebuvo pasirengta praeityje, nebuvo įvertinta būtinybė suprojektuoti viešąją infrastruktūrą – darželius, mokyklas ir kita“, – sakė Klaipėdos meras.

Anot jo, kalbamasi su investuotojais dėl plėtros, nagrinėjamos galimybes išplėsti ugdymo vietų skaičių veikiančiose įstaigose. 

Atlikus analizę nustatyta, kad papildomos ikimokyklinio ugdymo vietos yra labiausiai reikalingos Tauralaukio, Luizės, Sendvario ir Centro gyvenamuosiuose kvartaluose, numatyti konkretūs žingsniai sprendžiant situaciją.

2024-2026 metais planuojama ugdymo paslaugų plėtra Tauralaukyje. Rekonstravus vieną iš dabartinės Tauralaukio progimnazijos (Klaipėdos g. 31) pastatų į ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigą, atsirastų 130 papildomų vietų  ugdymui. Preliminari projekto vertė – 8,3 mln. eurų.

Taip pat svarstoma galimybė rekonstruoti antrąjį Tauralaukio progimnazijos pastatą ir jame įkurti papildomas ikimokyklinio ugdymo vietas, po to, kai progimnazijos mokinių ugdymas bus perkeltas į Senvagės gatvėje baigiamą statyti naują mokyklą.

Projektinius sprendinius tikimasi parengti per artimiausius metus. 

Miesto centrinėje dalyje numatyta už 6 mln. eurų ES lėšų modernizuoti lopšelio-darželio „Traukinukas“ skyriaus „Boružėlė“ pastatą (Danės g. 29) – čia tikimasi įrengti ne mažiau kaip 80 papildomų ugdymo vietų. 

Taip pat planuojama statyti modulinius priestatus, jie numatyti prie lopšelio-darželio „Atžalynas“ (Panevėžio g. 3) bei prie lopšelio-darželio „Šaltinėlis“ (Bangų g. 14) – prie kiekvienos įstaigos atsirastų dar apie 60 papildomų vietų. Skaičiuojama, kad preliminariai du moduliniai priestatai kainuotų per milijoną eurų.

Miestas taip pat svarsto galimybę statyti darželį Paupių gyvenamajame kvartale, adresu Jaunystės gatvė 32. Projektinius jo sprendinius numatyta rengti 2025-iais, tuomet ir paaiškėtų pastato dydis, kaina.

Ugdymo vietų skaičiau didinimą miesto valdžia deklaruoja kaip vieną strateginių tikslų, siekiant, jog Klaipėda būtų patraukli gyventi jaunoms šeimoms ir kuo daugiau moterų galėtų grįžti į darbo rinką