Klaipėdoje gerėja biudžeto asignavimų įvykdymo rezultatai

157-klaipeda-donatas-vaiciulis-dji_0382
Klaipėda
Klaipėdos miesto savivaldybės nuotr.
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Klaipėdos miesto savivaldybės inf.

Miesto biudžeto asignavimų įvykdymo rezultatai – itin džiuginantys. 2023-iaisiais, pirmaisiais naujos kadencijos valdžios darbo metais, asignavimų panaudojimas siekia daugiau nei 95 procentus. Tai vienas geriausių rezultatų Klaipėdos miesto savivaldybės istorijoje.

„Šis rezultatas – visų darbuotojų nuopelnas. Džiugu, kad per trumpą laiką pavyko sutelkti savivaldybės specialistus efektyvesniam darbui. Įsiklausėme vieni į kitų lūkesčius ir tapome komanda, kuriai svarbus miesto vystymasis ir kiekvieno klaipėdiečio poreikiai. Ačiū savivaldos specialistams ir kviečiu šiais metais į darbus įsilieti su dar didesniu užsidegimu. Tokio darbuotojų įdirbio klaipėdiečiai nusipelnė“, – sako Klaipėdos meras Arvydas Vaitkus.

2023-iaisiais užbaigti jau įsibėgėję projektai ir pradėti nauji – baigtos sutvarkyti senamiesčio gatvės, Malūno parkas, finišavo Skulptūrų parko rekonstrukcija, baigtas įrengti Sakurų parkas, atkuriamas Pilies bokštas. Pokyčiai vyko ir susisiekimo srityje. Užbaigta Baltijos prospekto estakados statyba ir atidarytas eismas, užbaigta Klemiškės gatvės rekonstrukcija. Keitėsi ir daugiabučių kiemai. 2023 metais pradėti nauji parkavimo vietų įrengimo projektai Kauno gatvės gyvenamajame mikrorajone, baigti projektai Statybininkų prospekte, atlikta 70 procentų darbų Sportininkų mikrorajone, naujos vietos įrengtos sutvarkius įvažiuojamuosius kelius į Taikos pr. 101 ir 109, pradėti pilotiniai projektai parkavimo vietas įrengiant paprastesnėmis priemonėmis – ažūrinėmis trinkelėmis.

Švietimo srityje investuota tiek į infrastruktūros atnaujinimą, tiek į ugdymo kokybės užtikrinimą. Švietimo įstaigose vyko atnaujinimo darbai, baigta lopšelio-darželio „Svirpliukas“ rekonstrukcija, čia atsirado beveik 100 naujų vietų vaikams, įsteigta beveik 100 naujų mokytojo padėjėjo etatų, siekiant pritraukti ir išlaikyti mokytojus, skiriama parama pedagoginėms studijoms, kompensuojamos kelionės į darbą išlaidos, skirtas finansavimas kanceliarinėms priemonėms. Socialinėje srityje padidintas finansavimas paslaugoms, skirtoms žmonėms su negalia, išaugo socialinių paslaugų prieinamumas – daugiau žmonių sulaukė pagalbos į namus, socialinės globos.