Klaipėdoje – detektyvas dėl nukirstų medžių

98030
Klaipėda
Klaipėdos miesto mero A. Vaitkaus soc. tinkle paskelbtos nuotraukos
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.lt

Trečiadienį Klaipėdoje esančiame Kristijono Donelaičio skvere buvo kertami medžiai. Dėmesį į tai atkreipė buvęs Klaipėdos miesto meras, šiuo metu Tarybos nario pareigas einantis Vytautas Grubliauskas, kuris savo socialiniame tinkle prašė paaiškinimo dėl šios situacijos, tuo metu dabartinis uostamiesčio vadovas Arvydas Vaitkus teigia nedavęs leidimo kirsti medžių.

Kristijono Donelaičio skvere nukirstų medžių nuotraukomis pasidalijo buvęs uostamiesčio meras Vytautas Grubliauskas, kuris teigė kreipęsis į miesto valdžią, prašydamas paaiškinti, kas vyksta.

Klaipėdos miesto meras A. Vaitkus tikina nedavęs leidimo kirsti medžių

Popiet savo atsakymą dėl iškirstų medžių situacijos pateikė ir miesto meras Arvydas Vaitkus.

„Po kilusio nepasitenkinimo dėl Donelaičio skvere nukirstų medžių, pats šį rytą apsilankiau skvere ir atsakingai pareiškiu, kad nedaviau teisės iškirsti 7 medžių. Komisija, kuri sprendžia – kirsti ar ne medžius, pati priėmė tokį sprendimą ir panašu, kad visoje savivaldybėje vis dar galioja per ilgą laiką susiklosčiusios tradicijos, kai patys skyrių specialistai ir atskirai sudarytos komisijos priima sprendimus nepasitarę su miesto valdžia. Deja, bet tai turės baigtis, kad ir kaip kitiems tai nepatiktų. Artimiausiu metu sukviesiu specialistus, kad gaučiau objektyvią medžiagą ir metodus, kaip buvo nustatyta, kad medžiai tikrai buvo blogos būklės.

Kirtimui pritariu tik tada, kai tai neišvengiama. Pats buvau atkreipęs dėmesį, kad Donelaičio aikštėje reikėtų įvertinti 2-3 pavojingai pasvirusių medžių būklę, apie keliamą grėsmę su susirūpinusiais klaipėdiečiais kalbėjome dar sausio 1-ąją, kai Donelaičio skvere rinkomės minėti K. Donelaičio gimimo metines.

Visada esu prieš tai, kad medžiai būtų aukojami dėl nepamatuotų ambicijų. Priminsiu, kad rekonstruojant Skulptūrų parką aktyviai pasisakiau prieš medžių kirtimą. Džiugu, kad kartu su aktyviais klaipėdiečiais pavyko išsaugoti 500 medžių, kuriuos buvo numatyta pašalinti norint įgyvendinti rekonstrukcijos planus. Lygiai taip pat siekiu, kad ir Donelaičio skvere medžiai būtų išsaugoti. Galiu patikinti, kad nepalaikau ir nepalaikysiu siūlymų čia vykdyti didžiulius rekonstrukcijos darbus, kurti kavines. Tokių planų nėra! Manau, kad turime žiūrėti racionaliai ir ūkiškai – čia užtenka sutvarkyti dangą, atnaujinti suolelius ir toliau galėsime mėgautis nuostabiu skvereliu, išsaugoti klaipėdiečių mylimą ramaus poilsio vietą žalumos apsuptyje ir medžių pavėsyje. 

Savivaldybėje esame sudarę planus, kaip užsodinti medžiais pietinį rajoną, kad kuo mažiau būtų juntama pramonės tarša. Žinau, kad prie tokios iniciatyvos jungiasi ir privačios įmonės, ir pavieniai asmenys. Medžiais apsodintų parkų ir teritorijų, bus tik daugiau!

Visada buvau, esu ir būsiu už tai, kad medžiai – didžiulė vertybė ir kai tik įmanoma, jie privalo būti išsaugoti“, – socialiniame tinkle rašė A. Vaitkus.

Etaplius.lt taip pat kreipėsi į Klaipėdos miesto savivaldybę su prašymu pakomentuoti šią situaciją.

Naujienų portalo Etaplius.lt redakcija domėjosi, kokiu tikslu buvo kertami medžiai Kristijono Donelaičio skvere, kiek jų buvo nukirsta, ar vietoje nukirstų medžių bus atsodinti nauji medžiai.

Savivaldybės atstovai nurodė, kad medžių kirtimui pritarė Klaipėdos miesto želdynų ir želdinių apsaugos, priežiūros ir tvarkymo komisija bei pasidalijo miesto mero A. Vaitkaus komentaru (žr. aukščiau – red.past.).