Klaipėdoje atliekamas tyrimas dėl labai didelio kiekio narkotinių medžiagų kontrabandos į Lietuvą

4913_554218e80608493f08478d866f885f80
Klaipėda
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Klaipėdos apskr. VPK inf.

Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos organizuoto nusikalstamumo tyrimo valdyba (KPONTV) atlieka ikiteisminį tyrimą dėl labai didelio kiekio narkotinių medžiagų kontrabandos į Lietuvos Respubliką.

Ikiteisminis tyrimas pradėtas dar 2022 m. liepos mėn., kuomet kelyje „Kaunas-Marijampolė-Suvalkai“, atvykstant į Lietuvos Respubliką iš Lenkijos Respublikos, uostamiesčio teisėsaugininkai, bendradarbiaudami su Valstybės sienos apsaugos tarnybos pareigūnais, sustabdė krovininį automobilį.

KPONTV pareigūnai atliko kratą krovininio automobilio puspriekabėje ir rado dvi dėžes, kuriose buvo dvidešimt du paketai su labai dideliu kiekiu narkotinės medžiagos – daugiau kaip 22 kg kanapių. Paimtų narkotinių medžiagų kaina nelegalioje rinkoje gali siekti 220 000 eurų.

Krovininį automobilį vairavo vienoje iš Klaipėdos rajono krovinių pervežimo įmonių dirbantis, anksčiau už dokumento suklastojimą ar disponavimą suklastotu dokumentu teistas, 51 m. Kretingos rajono gyventojas.

Įtariamasis buvo sulaikytas ir uždarytas į areštinę. Jam buvo paskirta griežčiausia kardomoji priemonė – suėmimas, kuri vėliau pakeista į švelnesnes kardomąsias priemones.

Tęsdami tyrimo veiksmus policijos pareigūnai nustatė šią nusikalstamą veiką galimai organizavusį bendrininką – 44 m. Kretingos rajono gyventoją. Pastarasis, niekur nedirbantis, asmuo teisėsaugai žinomas – anksčiau teistas dėl vagystės, turto sunaikinimo ar sužalojimo, neteisėto disponavimo narkotinėmis medžiagomis, tame tarpe ir labai dideliu jų kiekiu.

Asmuo buvo pasislėpęs nuo jo atžvilgiu atliekamo ikiteisminio tyrimo, tačiau buvo surastas ir 2023 m. lapkričio 10 d. pargabentas iš Ispanijos Karalystės į Klaipėdą pagal Europos arešto orderį. Minėtam 44 m. vyriškiui šiuo metu taikoma griežčiausia kardomoji priemonė – suėmimas.

Abiem vyriškiams pareikšti įtarimai dėl disponavimo labai dideliu narkotinių medžiagų kiekiu bei šių medžiagų kontrabandos į Lietuvos Respubliką.

Ikiteisminį tyrimą organizuoja ir jam vadovauja Klaipėdos apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyrius (ONKTS).

Pagal nusikalstamos veikos padarymo metu galiojusią Baudžiamojo kodekso redakciją – už narkotinių medžiagų gabenimą per Lietuvos Respublikos valstybės sieną nepateikiant muitinės kontrolei ar kitaip jos išvengiant arba neturint leidimo baudžiama laisvės atėmimu nuo 3 iki 10 metų.

Už neteisėtą disponavimą labai dideliu narkotinių ar psichotropinių medžiagų kiekiu numatytas laisvės atėmimas nuo 10 iki 15 metų.

Vadovaujantis Lietuvos Respublikos Konstitucijos 31 str., asmuo laikomas nekaltu, kol jo kaltumas neįrodytas įstatymo nustatyta tvarka ir pripažintas įsiteisėjusiu teismo nuosprendžiu.