PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Kriminalai2022 m. Lapkričio 11 d. 16:53

Klaipėdietis karys nuteistas už dezertyravimą

Klaipėda

Etaplius.ltŠaltinis: Tauragės apylinkės teismas


251072

Tauragės apylinkės teismo Šilalės rūmai priimtu nuosprendžiu 22 metų kariui už neatvykimą į tarnybos vietą ilgiau kaip dešimt dienų skyrė galutinę 8 mėnesių laisvės atėmimo bausmę, jos vykdymą atidedant 1 metų laikotarpiui.

Bylos duomenimis, Klaipėdos miesto gyventojas I. L., būdamas profesinės karo tarnybos kariu, be pateisinamų priežasčių daugiau kaip tris mėnesius neatvyko į tarnybos vietą Lietuvos kariuomenės Motorizuotosios pėstininkų brigados „Žemaitija“ brigados generolo Motiejaus Pečiulionio artilerijos batalione. Nustatyta, jog vaikinas į profesinę karo tarnybą buvo priimtas dviem metams ir ėjo vairuotojo pareigas.

Teisminio nagrinėjimo metu I. L. kaltu prisipažino ir nurodė, jog tokį jo elgesį lėmė nenoras dirbti batalione dėl blogų tarpusavio santykių tiek su kolegomis, tiek su vadais. Tačiau savo elgesį įvertino kaip lengvabūdišką bei nepateisinamą. Kaltinamasis teigė, kad jeigu būtų numatęs gresiančią atsakomybę, tikrai taip nebūtų elgęsis - būtų kantriai išbuvęs visą sutartyje numatytą tarnybos laiką.

Teismas, išnagrinėjęs ir įvertinęs byloje esančius įrodymus, konstatavo, jog karys padarė tyčinį apysunkį nusikaltimą. Taip pat pažymėjo, jog sankcija už minėtos nusikalstamos veikos padarymą – tik laisvės atėmimo iki penkerių metų bausmė. Nustatant skirtinos laisvės atėmimo bausmės trukmę, teismas atsižvelgė į tai, kad jaunuolis savo kaltę pripažino, nuoširdžiai gailėjosi, į tai, kad sunkinančių aplinkybių nenustatyta. Įvertinta ir tai, jog I. L. yra nedirbantis, anksčiau neteistas, baustas administracine tvarka.

Kadangi I. L. kaltę pripažino visiškai ir byla išnagrinėta sutrumpinto įrodymų tyrimo tvarka, paskirtoji 1 metų laisvės atėmimo bausmė sumažinta trečdaliu. Teismas, įvertinęs bylos duomenis bei atsižvelgęs į tai, jog vaikinas nesistengė išvengti atsakomybės, kritiškai vertino savo poelgį, išgyveno dėl bataliono vadovybei sukeltų problemų, padarė išvadą, jog I. L. resocializacija galima be realaus laisvės atėmimo. Todėl bausmės vykdymas atidėtas 1 metams, paskiriant jam bausmės vykdymo atidėjimo laikotarpiu pareigą neišvykti už gyvenamosios vietos rajono ribų be kaltinamojo priežiūrą vykdančios institucijos leidimo. Taip pat skirta ir baudžiamojo poveikio priemonė – 500 Eur dydžio įmoka į nukentėjusių nuo nusikaltimų asmenų fondą.

Nuosprendis per 20 dienų gali būti skundžiamas Klaipėdos apygardos teismui.