Klaipėdietį laiptinėje peiliu sužalojusiam vyrui prašoma skirti priverstinį gydymą

Klaipėdietį laiptinėje peiliu sužalojusiam vyrui prašoma skirti priverstinį gydymą
Klaipėda
BNS/Fotobankas nuotr.
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  ELTA

Klaipėdos apygardos prokuratūroje baigtas ikiteisminis tyrimas dėl peiliu laiptinėje užpulto uostamiesčio gyventojo. Tyrimui vadovavęs prokuroras kreipėsi į Klaipėdos apygardos teismą dėl priverčiamųjų medicinos priemonių taikymo 52 metų užpuolikui.

 
Ikiteisminį tyrimą šioje byloje atliko Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos sunkių nusikaltimų tyrimo valdybos pareigūnai. Tyrimui vadovavo Klaipėdos apygardos prokuratūros Pirmojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokuroras Jurijus Petuchovas.
 
 
Ikiteisminis tyrimas buvo pradėtas, kai 2022 metų kovo 2 dieną Klaipėdoje, vieno Kauno gatvėje esančio daugiabučio laiptinėje, peiliu užpultas 37 metų šio namo gyventojas.
 
 
Tyrimas, vadovaujantis pradine informacija ir pirminėmis ekspertų išvadomis, buvo pradėtas pagal Baudžiamojo kodekso straipsnį dėl nesunkaus sveikatos sutrikdymo, tačiau vėliau, surinkus daugiau duomenų ir gavus patikslintas ekspertų išvadas, nusikalstama veika buvo perkvalifikuota į pasikėsinimą nužudyti.
 
 
Ikiteisminio tyrimo metu įtariamajam buvo skirta stacionari teismo psichiatrijos ir teismo psichologijos ekspertizė. Ją atlikę specialistai pateikė išvadas, kad dėl lėtinio psichikos sutrikimo vyras ir nusikaltimo įvykdymo metu, ir vėliau negalėjo suvokti veikos pavojingumo ir valdyti savo veiksmų. Specialistai konstatavo, kad asmeniui, padariusiam įstatymo uždraustą veiką, rekomenduojamas priverstinis gydymas - stacionarinis stebėjimas specializuotoje psichikos sveikatos priežiūros įstaigoje griežto stebėjimo sąlygomis.
 
 
Gavęs šias ekspertų išvadas, prokuroras kreipėsi į Klaipėdos apygardos teismą dėl priverčiamųjų medicinos priemonių taikymo.

Redakcija rekomenduoja