PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2023 m. Balandžio 24 d. 16:15

Kitoks pirmadienis – Etaplius redakcijoje paminėta Šuns diena

Šiauliai

Etaplius.ltŠaltinis: Etaplius.lt


265282

Sakoma, kad auginant šunį, kiekviena diena – Šuns diena, bet iš tikrųjų visuotinė Šuns diena yra minima tik kartą metuose. Lietuvoje vis daugiau įmonių deklaruoja, kad yra draugiškos gyvūnams ir suteikia galimybę į savo darbo vietą atsivesti keturkojus augintinius. Balandžio 24-ąją, būtent tada, kai ir yra minima Šuns diena, Etaplius kolektyvo nariai į redakciją atvyko ne vieni, o kartu su savo mylimais keturkojais.

Svarbu paminėti, kad daugelyje šalių Šuns dienos apskritai nėra. Lietuvos kinologų draugijos iniciatyva Lietuvoje ši diena minima nuo 2016 m., o pagrindinė šios akcijos žinutė – keisti visuomenės požiūrį į šunis, akcentuojant jų svarbą mūsų gyvenime ir šeimininkų atsakomybę.

Pirmadienį į darbą su savo augintiniais atvykę Etaplius darbuotojai vieningai sutaria, kad keturkojai yra geriausi mūsų draugai, kurie nors kartais ir krečia išdaigas, tačiau suteikia neįkainojamų laimės akimirkų ir šilumos. Juk mylimus augintinius mes ne tik mokome, bet ir patys mokomės iš jų ir suprantame, koks nykus pasaulis būtų be jų.


Foto galerija:

Debesėlis
Ūdra
Kutas

Etaplius žurnalistė Elena pasakoja, kad jos ir jos augintinės Ūdros draugystė prasidėjo prieš kiek daugiau nei metus. „Šiaulių letenėlė“ įsidėjo vaizdo įrašą iš vienkiemio, iš kurio konfiskavo apie 10 šunų, tame vaizdo įraše Ūdrą rodė kelias sekundes, bet iškart pasidariau vaizdo kopiją ir siunčiau artimiesiems, nes turėjau įtarimą, kad tai yra mano šuo“, – prisiminė Elena.

Tiesa, tada augintinis atrodė kitaip nei dabar.

„Kai parsivežėm namo, radom ir išvaržų, ir buvo be proto liekna – galėjom šonkaulius žiūrėdami suskaičiuoti. Tai tikrai tos sąlygos tame vienkiemyje buvo labai prastos, o dabar jau visai kitas šuo“, – džiaugėsi Ūdros šeimininkė.

Kokia yra Ūdra? Labai meili, nepyksta nė ant vieno žmogaus, tačiau šunis labai atsirenka. Dėl paglostymo ar skanaus kąsnelio padarytų bet ką, o ir lauke susirastų maisto net ir dykumoj – tik nusisuk, jau kramto kažką.

Elena ir Ūdra

Smagaus šurmulio į redakciją atnešė mopsų veislės Debesėlis, kuris nuolat garsiai šnopuodamas apuostinėjo visus redakcijos kampelius.

Paprašyta įvardyti vieną Debesėlio keistenybę, mopso šeimininkė Monika atskleidė, kad jos šuo itin mėgsta daržoves, o labiausiai – agurkus. Debesėlis turi ir neretam žmogui būdingų savybių – savo nepasitenkinimą jis išreiškia demonstratyviai purkštaudamas, o miegodamas garsiai knarkia.

Monika ir Debesėlis

Etaplius darbuotojas Domantas, atvykęs su augintiniu Kutu, akcentavo, kad gyvūnas šeimoje yra lyg psichologas: „Šuo labai stipriai reaguoja į šeimininko nuotaikas, o šeimininkas neabejotinai reaguoja į šuns ir, žinoma, šuo yra pats geriausias žmogaus draugas“. Mokslininkai netgi yra ištyrę ir patvirtinę faktą, kad šunys gali reaguoti į užslėptas žmogaus emocijas.

Paprašytas prisiminti linksmą istoriją, kuri nutiko auginant Kutą, Domantas prisiminė įvykį, kai šuniui duodavo paskanauti raguolių ir naiviai tikėjo, kad šuo juos suvalgo, tačiau Kutas mėgsta viską slėpti, todėl išėjęs į kiemą Domantas paslėptų raguolių rado ne tik visoje aplink namą esančioje teritorijoje, bet ir užkastų šiltnamyje.

Domantas ir Kutas

Naminių gyvūnų nauda sveikatai

Darbo diena, kai aplink lakstė smalsūs ir meilūs keturkojai, leido suprasti, kad gyvūnų buvimas darbo vietoje ne tik pagerina mikroklimatą įmonėje, bet ir yra naudingas žmogaus sveikatai.

Mokslininkų teigimu, gyvūno buvimas šalia padeda:

• Atsipalaiduoti, sumažinti stresą;
• Sumažinti kraujospūdį;
• Pagerinti nuotaiką;
• Greičiau sveikti;
• Skatina aktyvų gyvenimo būdą.