PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Veidai2023 m. Kovo 1 d. 09:57

Kitokie lyderystės veidai, mažus trūkumus pavertę dideliais privalumais

Lietuva

Etaplius.ltŠaltinis: Etaplius.lt


260377

Įprastai, kai prakalbama apie lyderystę, pasipila populiariosios pavardės ir rodomi visiems gerai pažįstami veidai. Norime būti išskirtiniai ir parodyti lyderius, apie kuriuos galbūt nebuvote girdėję, tačiau pasiekę jie gyvenime yra nemažai. O ir pavyzdžiu kitiems galėtų būti, nes jų lyderiavimas yra šiek tiek daugiau nei įsivaizduojate.

Eva Jagminaitė-Kazlauskienė

Eva sako senokai nustojusi savęs klausti: „Kodėl man?“ ir niekada neieškojusi savo dešiniosios plaštakos displazijos priežasčių: „O kas iš to, kad žinosiu fiziologines priežastis?! Ar tai pakeistų mano gyvenimo kokybę?! Atsakymų paieškoms skirtas jėgas skyriau asmeninių savybių ugdymui, mokymuisi.“

Eva sako, kad vaikystėje atrodė, jog negalia labiau trikdo artimuosius nei ją pačią.

Eva mokyklos laikais paragavusi žurnalistikos suprato savo tikrąjį pašaukimą. „Žiniasklaidoje esu daugiau nei du dešimtmečius. Dirbau visose medijose išskyrus radiją. Kitoniškumas niekada nebuvo kliūtimi įsidarbinti“.

Eva nuo pirmųjų karo dienų įsitraukė į savanorystę, labdaringas veiklas. Ji konsultuoja įmones ir verslus komunikacijos strategijų klausimais, rašo tekstus socialiniams tinklams, yra kviečiama viešai papasakoti savo istoriją į įvairias bendruomenės, prisijungė prie „Hero Talents“ agentūros veikos, dalyvauja įvairiausiuose projektuose, bet svarbiausia – siekia būti gera mama trims savo vaikams – 4-erių Žemynai, 8-erių Žygintai ir 10-mečiui Mažvydui.

Prieš metus Eva pagaliau viešai socialiniame tinkle pasidalino savo asmenine istorija ir po trumpo filmuko sulaukė galingo visuomenės palaikymo.

Moteris sako niekada neidealizavusi negalios: „Estetinis vaizdas tikrai nėra wow, niekada neidealizavau negalios“.

Daugiau apie Evą IG profilyje: eva_ka_ja

Eva Jagminaitė-Kazlauskienė

Mantas Meškys

Aktyvų jaunuolį gerai pažįsta klaipėdiečiai. Įveikęs epilepsiją vaikinas dar prisimena, kad kadaise turėjęs kasmet tirtis dėl savo ligos. Vis dėlto jaunuoliui pavyko ją įveikti ir visa širdimi dar būdamas moksleiviu nėrė į savanorystę. „Mačiau tame prasmę. Būtent ne lengvabūdiškame laisvalaikio praleidime su draugais, o savanorystėje, supratau galintis atrasti save“, – sako Mantas Meškys. Dabar savanorystėje klaipėdietis skaičiuoja jau ketvirtuosius metus.

Jį galima sutikti bene visur, kur trūksta ar reikia jaunų savanorių. Jis yra Klaipėdos jaunimo organizacijų asociacijos „Apskritasis stalas” narys, projekto „Klaipėda – Europos jaunimo sostinė 2021 m.“ ambasadorius, Klaipėdos dramos ir jaunimo teatrų ir Raudonojo kryžiaus savanoris bei daugelio kitų Klaipėdos miesto veiklų, projektų ir įvairių iniciatyvų savanoris.

Aktyviai į miesto visuomeninį gyvenimą įsiliejantis vaikinas tiki, kad savanorystė jį formuoja kaip asmenybę ir padovanoja pluoštą vertybių, kuriomis privalo kiekvienas vadovautis gyvenime.

Jis jau yra išsikėlęs ir keletą tikslų: siekia savanoriauti LIMA konferencijoje ir tikisi išvykti pagal „Erasmus“ tarptautinę mainų programą. O visiems norintiems, tačiau dar nepasimatavusiems savanorystės linki kuo greičiau atrasti save šioje veikoje.

Daugiau apie Mantą IG profilyje: @mantas.meskys

Mantas Meškys

Indrė Kručaitė

Gimusi su itin reta patologija Indrės negalia yra įgimta patologija, pasitaikanti vienam iš 100 tūkst. gyventojų pasaulyje, Indrė Kručaitė sako ilgai ėjusi dabartinio požiūrio ir suvokimo link.

Kas pasikeitė? Nebeliko savigailos ir savigraužos, tik noras padaryti dar daugiau ir kalbėti dar garsiau. Nuo mažų dienų žingsnius žengianti protezo pagalba, kadaise prašydavusi padaryti kuo estetiškesnę ir natūralesnę „dirbtinę koją“ ir vis vien slėpusi ją po plačiomis kelnėmis, dabar drąsiai pozuoja su savo gyvenimo palydove, šiuolaikiška metaline drauge.

„Iš tiesų turint negalią, labai svarbu neužprogramuoti savęs negalėjimui. Nes iš tiesų galime mes viską, pavyzdžiui, pati pernai išlaikiau vairavimo egzaminą“, - sako I. Kručaitė. Ji sako, kadaise taip pat galvojusi, kad iš dalies gimus su negalią gyventi yra lengviau nei ją įgijus, nes tu tiesiog nežinai kaip galėtų būti ir prisitaikai bei susitaikai su tuo, kaip yra.

Perkopusi 20-metį mergina tvirtai nusprendė apie savo negalią prabilti viešai.

Nuo atviro pasidalinimo praėjo keletas metų, o gyvenimas pasikeitė neatpažįstamai.

Dabar ji – geidžiamas modelis, dalyvavusi ne vienoje prekės ženklų fotosesijoje, tapusi reklamų veidu. Ji ir begalės projektų dalyvė, dažnai dalyvaujanti fotosesijose ir filmavimuose.

Baigusi kosmetologijos studijas ji vis labiau koncentruojasi į veiklą socialiniuose tinkluose, nes būtent čia sulaukia pasiūlymų tapti reklaminiu veidu ir tyliai svajoja apie žinomo modelio karjerą.

Daugiau apie Indrę IG profilyje: @kkindre

Indrė Kručaitė

Reklama