PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2020 m. Kovo 23 d. 11:51

Kitokia vandens diena

Vilnius

Pixabay.com nuotr.

Reporteris SkaistėŠaltinis: Etaplius.lt


122323

Kovo 22-ąją, minint pasaulinę vandens dieną, „Vilniaus vandenys“ informuoja, kad viešai tiekiamas geriamasis vanduo yra saugus nuo COVID-19 ir tinkamas vartoti be specialaus paruošimo. Didžiausios šalies vandentvarkos bendrovės taikoma vandens paruošimo technologija, kurioje naudojamas išgaunamo vandens filtravimas ir dezinfekavimas, užkerta kelią COVID-19 plitimui per vandenį. Tą patvirtina ir Pasaulio sveikatos organizacijos atlikti tyrimai.

Kasmet kovo 22-ąją visame pasaulyje minima vandens diena. Tai yra diena, kai siekiama atkreipti visuomenės dėmesį į visiems tokią įprastą, tačiau gyvybiškai svarbią gamtos dovaną – gėlą vandenį.
2020-ųjų kovo 22 diena yra kitokia, nei prieš tai buvusios. COVID-19 pasklidus po pasaulį, gyvenimas be vandens tapo dar labiau neįsivaizduojamas nei buvo iki jo. Ne tik išmokome dažnai ir teisingai plauti rankas, vartojame daugiau skysčių, daugiau gaminame būdami namie, bet ir aiškiau suvokiame būtinybę nuolatos turėti prieigą prie saugaus geriamojo vandens.

COVID-19 viruso plitimo kontekste „Vilniaus vandenys“ užtikrina, kad jų klientai – gyventojai, įmonės, gydymo įstaigos ir visi kiti – gali būti ramūs dėl geriamojo vandens saugumo. Viešai tiekiamas geriamasis vanduo Vilniuje ir aplinkiniuose rajonuose yra saugus ir jo virinti ar kitaip apdoroti prieš vartojant nereikia. Vandens kokybės rodikliai stebimi ir kontroliuojami nuolat atliekant vandens tyrimus vandenvietėse ir vartojimo tinkle.

Aurelija Rutkauskaitė, „Vilniaus vandenų“ Laboratorijos vadovė: „Specialiomis dezinfekavimo priemonėmis užtikriname, kad geriamajame vandenyje nebūtų mikrobiologinės taršos. Kadangi tokių bakterijų, kaip koliformai ir E. coli, kurios yra atsparesnės dezinfekcijai nei koronavirusai, nėra mūsų vandenvietėse, galime drąsiai teigti – mūsų dezinfekcinės priemonės yra efektyvios. Šiuo laikotarpiu vandens kokybei skiriame ypatingą dėmesį.“

Tą patvirtina ir Pasaulio Sveikatos Organizacija, teigdama, kad virusas, sukeliantis COVID-19, iki šiol nebuvo aptiktas centralizuotai tiekiamame geriamajame vandenyje. Remiantis paskutiniais tyrimų rezultatais, vandens užterštumo šiuo koronavirusu tikimybė yra labai menka.

Kitas klausimas, su kuriuo susiduria vandens tiekėjai šiomis dienomis, yra darbo organizavimas karantino sąlygomis ir nenutrūkstamo paslaugų teikimo užtikrinimas.

„Vilniaus vandenys“ yra viena tų įmonių, kritinės infrastruktūros operatorių, kurios paslaugas užtikrinti nuotoliniu būdu nėra galimybės. Bendrovės aptarnaujamoje teritorijoje vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo paslauga teikiama 261 tūkst. klientų. Darbai vyksta nuolat, pamainomis, ir dedamos visos pastangos, kad, nepaisant šalyje paskelbtos COVID-19 pandemijos ir karantino, gyventojams vandens tiekimas nenutrūktų. Sudaromi kritiškai svarbių darbuotojų sąrašai, rengiamasi jų darbui visiškoje izoliacijoje. Reaguojant į gyventojų poreikius, atsisakoma planinių tinklo remonto darbų, kurių metu reikėtų ilgam stabdyti vandens tiekimą aplinkiniams gyventojams ir verslui. Šiandien poreikis nuolat turėti vandens yra ypatingai aiškus, todėl stengiamasi tai užtikrinti visomis išgalėmis.

Šalia įprastinių darbų bendrovė aktyviai talkina medikams ir gyventojams kovoje su COVID-19. Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikų Infekcinių ligų centro prieigose įrengiamose laikinose patalpose organizuojamas geriamojo vandens tiekimas, kad netrumpą laiką tyrimų rezultatų laukiantys asmenys turėtų būtiną infrastruktūrą.