Kita savaitę Vilniaus Antakalnio kapinėse bus perlaidoti J. Vitkaus-Kazimieraičio palaikai

127044544_1715860998574268_7846971374291749897_n
Vilnius
Vitkų šeimos archyvo nuotr.
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  ELTA

Kitą savaitę Vilniaus Antakalnio kapinėse bus perlaidoti prieš metus surasti Pietų Lietuvos partizanų vado pulkininko Juozo Vitkaus-Kazimieraičio palaikai.

Kaip nurodoma išplatintame pranešime, penktadienį palaikai bus pašarvoti Šventų Jonų bažnyčioje, kur bus aukojamos mišios ir su partizanu atsisveikinti galės visuomenė. Šeštadienį, procesijos metu, karstas bus gabenamas į Antakalnio kapines.
 
ELTA primena, kad J. Vitkaus-Kazimieraičio palaikų buvo ieškota kelis dešimtmečius. Praėjusių metų spalį jie buvo rasti Leipalingyje, buvusios MGB (KGB) būstinės kieme, kur po susišaudymo su MGB daliniu prie Leipalingio valsčiaus, jis buvo atvežtas greičiausiai jau miręs. Lapkritį palaikų autentiškumas buvo patvirtintas DNR tyrimais.
 
J. Vitkus gimė 1901 metų gruodžio 10 dieną Mažeikių apskrityje, Ketūnų kaime, ūkininko šeimoje. 1920 metais įstojo į Kauno karo mokyklą, ją baigęs gilino žinias Kauno aukštesniuose karo technikos kursuose, 1929–1934 metais mokėsi Briuselio karo vadovybės inžinerinėje mokykloje.
 
Grįžęs iš studijų tarnavo Kaune inžinerijos bataliono technikos viršininku. 1938 metais, gavęs pulkininko leitenanto laipsnį, Karo mokykloje dėstė inžineriją. Buvo apdovanotas Lietuvos nepriklausomybės medaliu, Gedimino ordinu, Šaulių žvaigžde.
 
1946 metų liepą susirėmime su MGB pasieniečių būriu buvo sunkiai sužeistas ir greitai mirė.
 
Po mirties J. Vitkui-Kazimieraičiui suteiktas Laisvės kovotojo karžygio vardas, jis apdovanotas I laipsnio Laisvės kovų kryžiumi.
 
1997 m. J. Vitkus-Kazimieraitis apdovanotas Vyčio Kryžiaus I laipsnio ordinu. Jo vardu pavadintas Lietuvos kariuomenės inžinerijos batalionas, mokykla gimtajame Tirkšlių miestelyje, gatvės Vilniuje, Kaune ir Varėnoje.