Kitą savaitę prasidės karo pabėgėlių iš Ukrainos laikinų leidimų gyventi atnaujinimo procesas

9d1bc3e0913e1d292b6a5bbe1add5e06b2aeb214
Lietuva
VRM nuotr.
Viktorija Smirnovaitė Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  ELTA

Kitą savaitę prasidės karo pabėgėlių iš Ukrainos laikinų leidimų gyventi atnaujinimo procesas. Leidimas laikinai gyventi galės būti pratęstas iki 2025-ųjų kovo, sako departamento vadovė Evelina Gudzinskaitė.

„Labai didelei daliai ukrainiečių laikinoji apsauga buvo suteikta iki 2024 metų kovo 4 dienos. Kadangi leidimų galiojimas jau eina į pabaigą, laikas pagalvoti apie tų leidimų keitimą. ES priėmė sprendimą, kad laikinoji apsauga pratęsiama dar metams, iki 2025 metų kovo. Tai reiškia, kad visi ukrainiečiai, gavę leidimus gyventi pagal laikiną apsaugą, gali juos prasitęsti dar metams“, – Eltai teigė E. Gudzinskaitė.

„Tai kitą savaitę pranešime, kad jau galima pradėti internetu pildyti prašymus pakeisti tuos leidimus ir rezervuoti vizitą į Migracijos departamentą“, – pridūrė departamento vadovė.

Ji atkreipė dėmesį, kad nuo 2022 m. vasario 24 d. prasidėjusio Rusijos karo Ukrainoje, laikinosios apsaugos pagrindu Lietuva yra išdavusi 46 tūkst. skaitmeninių leidimų gyventi.

„Kiekvieną dieną dar registruojame naujų karo pabėgėlių iš Ukrainos. Kasdien nuo 20 iki 50“, – pažymėjo E. Gudzinskaitė.

Migracijos departamento duomenimis, iš viso šiuo metu Lietuvoje gyvena daugiau kaip 85 tūkst. ukrainiečių, kurie valstybėje sudaro didžiausią užsienio piliečių bendruomenę. Visgi dauguma į Lietuvą atvykusių ukrainiečių prie gyvenimo šalyje nėra linkę prisirišti. Pasak E. Gudzinskaitės, didesnė jų dalis savo ateitį sieja su Ukraina.