Kirgizijos ir Armėnijos piliečiai kaltinami neteisėtu žmonių gabenimu per valstybės sieną

1oQ1v-s0Rzw
Panevėžys
Asociatyvi VSAT nuotr.
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  VSAT

Panevėžio apygardos prokuratūroje baigtas ikiteisminis tyrimas ir Panevėžio apygardos teismui perduota baudžiamoji byla, kurioje 47 ir 44 metų Kirgizijos ir Armėnijos piliečiai kaltinami neteisėtu žmonių gabenimu per valstybės sieną veikiant bendrininkų grupėje. Dviem automobiliais iš Latvijos į Vokietiją jie vežė septynis neteisėtus migrantus, bet netoli Panevėžio juos sulaikė teisėtvarkos pareigūnai.

Šiemet gegužės 30 d. Panevėžio aplinkkelyje policijos pareigūnai sustabdė patikrinti du automobilius. Juose, be vairuotojų, važiavo 7 Irako piliečiai. Maždaug prieš mėnesį šie migrantai, neteisėtai į Latvijos patekę iš Baltarusijos, buvo savavališkai pasišalinę iš pabėgėlių centro Rygoje ir bandė išvykti į Vakarų Europą.

Ikiteisminį tyrimą dėl neteisėto žmonių gabenimo per Lietuvos valstybinę sieną atliko VSAT Pagėgių pasienio rinktinės pareigūnai, o tyrimui vadovavo Panevėžio apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras.

Abu kaltinamieji savo kaltę pripažino. Jie teigė atsiliepę į nepažįstamo asmens skelbimą vežti žmones. Už kiekvieną iš Latvijos į Vokietiją pervežtą užsienietį buvo pažadėtas 700–800 eurų atlygis.

Kaltinamiesiems gresia laisvės atėmimas iki 8 metų.