PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Kvadratas2022 m. Gegužės 25 d. 10:54

Kino kūrėjui disciplina – viena svarbiausių

Šiauliai

Dianos Bakanaitės nuotraukos

Kvadratas. Meno teritorijaŠaltinis: Etaplius.lt


217851

Du mėnesius „Etaplius“ redakcijoje vaizdo ir garso režisieriumi dirbantis kino kūrėjas Neivaldas Bikelis sako gyvenime besistengiantis pažinti kuo daugiau profesijų. Tarnavęs Krašto apsaugos savanorių pajėgose (KASP), ragaujantis žurnalisto duonos, kuriantis vaizdo siužetus, 27-erių vyras kitais metais kino žiūrovams pristatys Lietuvoje itin reto žanro – mistinės dramos – ilgametražį filmą „Aš ne viena“.

– Esi kaunietis, Socialinių mokslų kolegijoje studijavai kūrybą ir pramogų industriją, penkerius metus savaitgalius leidai KASP, kuri kino filmus, o dabar ragauji ir žurnalisto, reklamos kūrėjo duonos. Kodėl imiesi įvairiausių veiklų?

– Siekiu įgyti kuo daugiau patirčių. Dirbdamas naujienų platformoje, noriu pažinti žurnalistinį darbą, išmokti imti interviu. Žurnalistika moko viskuo domėtis, plėsti akiratį. Tai irgi menas – viskuo domėtis. Kuo daugiau pasiimi iš gyvenimo, tuo tampi universalesnis, nes supranti, kas kaip vyksta, kokie procesai ką lemia. KASP išmokau disciplinos, kurią galiu panaudoti filmavimo aikštelėje. Juk net kuriant viskas turi būti atliekama laiku. Menininkui negali duoti laisvės, veikla turi būti disciplinuota, tai labai svarbu. Nors darai iš idėjos, tvarka aikštelėje turi būti.

– Kinas tavo gyvenime užima pačią svarbiausią vietą. Kodėl?

– Nuo vaikystės buvo labai įdomu, kas yra kamera, koks apšvietimas yra geras, kaip atrodo filmavimo aikštelė ir pan. Būdamas 17–18 metų ėjau filmuotis, vėliau ir pats pradėjau filmuoti. Kūriau trumpametražius filmukus, o dabar jau dvejus metus statau ilgo metro filmą „Aš ne viena“.

Jo žanras – mistinė drama. Noriu iškelti problemą: kodėl Lietuvoje nėra kuriami mistiniai filmai? Kodėl filmai labai retai kuriami miesteliuose? Amerikoje labai populiaru kurti mistines dramas miesteliuose, susieti kažkokią siaubo istoriją su vietove. Filmavimui pasirinkau savo vaikystės miestelį Utenos rajone – Vyžuonas. Ten, pas močiutę, praleidau vasaras – naktį pažadintas galėčiau pasakyti, kur kokia gatvelė, kur koks objektas. Kuriant filmą, rašant scenarijų, šis žinojimas labai pravertė.

Saulius Bagaliūnas

– Kino filmo komanda – talentingi Lietuvos kino kūrėjai. Kaip juos suradai?

– Pradžioje turėjau idėją, scenaristę, kuri sutiko kartu rašyti scenarijų, ir visiškai neturėjau pinigų, filmo biudžeto. Per septynis mėnesius parašėme scenarijų, ieškojau ir kino kūrimo komandos. Filmuoti sutiko 25-erių metų patirtį turintis operatorius Mykolas Alekna. Jam itin patiko idėja filmuoti mažame miestelyje, nes vilniečiui Vilniuje filmuoti buvo labai pabodę. Jis su visa įranga iš idėjos atvyko pagelbėti.

Į pagalbą atėjo iš Vyžuonų kilusi Kristina Kunčinaitė, kuri yra kol kas ilgiausiai rodomo lietuviško serialo „Nekviesta meilė“ režisierė. Antrasis filmo režisierius Evaldas Leskauskas – profesionalus aktorius, Kauno valstybinio muzikinio teatro choro artistas, Socialinių mokslų kolegijos vaidybos ir scenos kalbos dėstytojas.

– Filmas yra apie jaunus žmones. Kokie aktoriai kuria vaidmenis?

– Jauni. Daugelis profesionalūs, bet pagrindinį vaidmenį atlieka neprofesionali aktorė. Esu dirbęs su ja, ji turi savotišką braižą, nesigailiu: visi buvome sužavėti, ką išdarinėjo aikštelėje. Taip pat vaidina Saulius Bagaliūnas – Kauno lėlių teatro ir Kauno mažojo teatro aktorius, LNK televizijos garsintojas.

– Kada filmą išvys televizijos žiūrovai?

– Planuojame, kad 2023-iaisiais. Dabar ypač dirbame ties filmo garsu – siekiame maksimalios kokybės. Studijoje kuriame filmo dubliažą su visais aktoriais, visas garsas nuo paukščių čiulbėjimo iki vėjo dvelkimo perdarytas studijoje. O kur dar muzika? Tai atima labai daug laiko. Svajoju kuo greičiau filmą pabaigti, atvykti į kino salę, rodyti jį žiūrovams ir stebėti reakcijas.

Kalbino Oksana Laurutytė


Foto galerija:

Evaldas Leskauskas
Kristina Kunčinaitė
Mykolas Alekna