Kinijoje patvirtintas pirmasis beždžionių raupų atvejis

Kinijoje patvirtintas pirmasis beždžionių raupų atvejis
Pasaulis
Beždžionių raupai. Pasaulinė sveikatos organizacija. Twitter nuotr.jpg
Rūta Androšiūnaitė Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  BNS

Kinijoje penktadienį užregistruotas pirmasis beždžionių raupų atvejis. Šia liga užsikrėtė neseniai į šalį atvykęs asmuo, pranešė pareigūnai.

Pietvakarinio Čongčingo miesto sveikatos priežiūros institucijos teigė, kad tam asmeniui simptomai pasireiškė karantino dėl COVID-19 metu.

Pagal Kinijos „nulinio COVIDo“ politiką į šalį atvykstantys asmenys paprastai turi izoliuotis nuo vienos iki dviejų savaičių.

Beždžionių raupai pacientui buvo diagnozuoti po to, kai jam pasireiškė šios ligos simptomai, įskaitant odos bėrimą, teigiama miesto sveikatos komisijos pranešime, kuriame šis atvejis vadinamas „įvežtiniu“.

Jame teigiama, kad pacientas „centralizuotai izoliuojamas paskirtoje ligoninėje ir jo būklė yra stabili“.

Kadangi pacientas, atvykęs į miestą, iš karto buvo izoliuotas, „nėra jokių socialinio perdavimo pėdsakų ir perdavimo rizika yra maža“, nurodoma pranešime.

Praėjusią savaitę Honkonge užregistruotas pirmasis beždžionių raupų atvejis. Užsikrėtė 30 metų vyras, kuriam simptomai irgi pasireiškė karantino dėl COVID-19 metu.

Pasak vieno sveikatos apsaugos pareigūno, minimas pacientas neturėjo jokių kontaktų su bendruomene ir teigė, kad rizika, jog Honkongo gyventojai užsikrės, yra „labai maža“.