Kinija paskelbė apie Mėnulio kasybos misiją, siekdama atrasti „naują, paslaptingą energijos šaltinį“

Kinija paskelbė apie Mėnulio kasybos misiją, siekdama atrasti „naują, paslaptingą energijos šaltinį“
Pasaulis
Pexels.com nuotr.
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  dailystar.co.uk

Kinijos nacionalinė kosmoso agentūra paskelbė apie planus per ateinančius dešimt metų nuskristi į Mėnulį atlikti tris misijas, siekiant surasti ir parsigabenti paslaptingo Mėnulio mineralo, kuris galėtų būti pagrindinis energijos šaltinis, pasitarnaujantis Žemėje kaip iškastinis kuras.

Kinijos kosminė įgula planuoja nuskaityti Mėnulį ir ieškoti naujai atrasto Mėnulio mineralo, vadinamo Changesitu-(Y), turinčio helio-3, cheminės medžiagos, kuri galėtų būti naudojama kaip galingas energijos šaltinis. 

Po šios misijos Kinija taptų trečiąja šalimi pasaulyje, atradusia Mėnulio mineralą.

Ateityje šios misijos galėtų nutiesti kelią Mėnulyje esančioms kasykloms, kurių metu Kinija išgautų mineralą ir naudotų jį kaip energijos ar kuro šaltinį Žemėje arba kosmose, jei jis pasirodytų perspektyvus.

Jei taip, lenktynės dėl Mėnulio kolonizavimo gali sustiprėti, nes pasaulio šalys kovotų dėl brangių išteklių kontrolės.

NASA ir Kinija jau tiria Mėnulį kaip potencialią Mėnulio kasybos vietą, o JAV ketina siųsti astronautus į Mėnulį pagal Artemis III misiją 2025 m.

Tuo tarpu Kinija ir Rusija paskelbė apie planus kartu statyti kosminę stotį Mėnulio orbitoje, Rusijai praėjusiais metais atsisakius prisijungti prie NASA „Gateway“ programos.