PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Pasaulis2024 m. Lapkričio 11 d. 12:45

Kinija ketina taikyti antidempingo priemones ES brendžiui

Pasaulis

Brendis / Pixels

Emilija FerdmanaitėŠaltinis: ELTA


328351

Kinija pirmadienį pranešė, kad taikys „laikinąsias antidempingo priemones“ iš Europos Sąjungos importuojamam brendžiui, taip dar labiau pagilindama Pekino ir Briuselio prekybinę nesantaiką po panašių priemonių paskelbimo praėjusį mėnesį.

Spalį Kinija įvedė laikinuosius muitus iš ES importuojamam brendžiui, teigdama, kad tariamas „dempingas“ kelia „didelės žalos“ grėsmę vidaus pramonei.

Pirmadienį Pekino prekybos ministerija pareiškime nurodė, kad valdžios institucijos Europos brendžio produktams „nusprendė taikyti laikinąsias antidempingo priemones – piniginį užstatą arba garantinį raštą“.

Panašios priemonės, paremtos skaičiavimais, apimančiais muitinės patvirtintas kainas ir importo mokesčius, jau taikomos po spalio 8 d. ministerijos paskelbto panašaus pranešimo, todėl iš pradžių nebuvo aišku, ar šios penktadienį įsigaliosiančios priemonės yra naujos, ar pratęsia jau galiojančių taikymą.

Prancūzija, didžiausia brendžio gamintoja Europoje, praėjusį mėnesį paskelbtas priemones pavadino politinėmis, skirtomis daryti spaudimą ES po to, kai ji dėl nesąžiningos konkurencijos pareiškimų įvedė aukštus tarifus kiniškiems elektromobiliams.

Pirmadienio „papildomame pranešime“ nėra nurodyta, kada nustos galioti pastarosios laikinosios priemonės.

Sausio mėnesį Kinija pradėjo tyrimą dėl iš ES importuojamo brendžio po to, kai blokas ėmėsi tirti Kinijos elektromobilių subsidijas.

Praėjusį mėnesį ES nusprendė įvesti papildomus muitus Kinijoje pagamintiems elektromobiliams po to, kai atlikus antisubsidijų tyrimą buvo padaryta išvada, jog dėl Pekino vyriausybės taikomų subsidijų nesąžiningai mušamos Europos automobilių gamintojų kainos.

Kinija 2022 m. brendžio importavo daugiau nei bet kokio kito spiritinio gėrimo, daugiausia iš Prancūzijos, teigiama tyrimų grupės „Daxue Consulting“ ataskaitoje.

Prancūzijos konjako gamintojai maldauja Paryžių užbaigti konfliktą, vadindami save „įkaitais“.

Šį mėnesį Prancūzijos užsienio prekybos ministrė Sophie Primas po susitikimo su Kinijos kolega pranešė, kad Paryžius yra pasirengęs „imtis visų įmanomų techninių ir teisinių priemonių“ reaguojant į tarifus.

Tačiau ji taip pat pridūrė mananti, jog derybų su Pekinu dėl europietiškam brendžiui taikomų tarifų „langas“ tebėra atviras.

Neseniai prasidėjo antrasis konsultacijų etapas dėl ES ir Kinijos antidempingo priemonių.

Neskaitant laikinųjų brendžio muitų, Pekinas taip pat pradėjo antidempingo tyrimus dėl kai kurių Europos kiaulienos ir pieno produktų importo.

Briuselis taip pat tiria Kinijos subsidijas saulės baterijoms ir vėjo turbinoms.

#KINIJA#ES#PREKYBA#BRENDIS