REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Verslas2023 m. Gruodžio 20 d. 15:03

Kineziterapijos centrą įkūręs šiaulietis J. Jarulaitis: „Savame mieste tikrai paprasčiau kurti verslą, įsitvirtinti ir augti“

Šiauliai

Irma BagūnėŠaltinis: Etaplius.LT


287060

Susikurti darbo vietą sau – turbūt daugelio svajonė. Šiaulietis Justinas Jarulaitis taip pat turėjo tokią svajonę. Mokslų, atkaklaus darbo, kursų ir seminarų dėka kineziterapijos magistro laipsnį įgijęs vyras susikūrė darbo vietą ne tik sau, bet ir kitiems. Dabar „Juma Therapy“ kineziterapijos centro durys atviros visiems šiauliečiams ir miesto svečiams, o specialisto idėja patikėjo ir Šiaulių miesto savivaldybė, skyrusi paramą net keliose skirtingose programose.

Nenorėjo dirbti samdomo darbo

Justinas Jarulaitis atviras – jis niekada nenorėjo dirbti samdomo darbo, todėl mintis įkurti savo kineziterapijos centrą galvoje sukosi dar studijuojant, o iš karto po studijų tai pavyko įgyvendinti.

„Baigus studijas iš karto buvo mintis dirbti sau, nes labai nemėgau dirbti samdomo darbo. Ten negali pasireikšti, daryti taip, kaip nori. Samdomame darbe kažkas kažko neleidžia, stabdo tave, esi izoliuotas, pririštas prie darbo laiko. Norėjosi sukurti gydymo specifiką tokią, kokią pats įsivaizduoji. Ir komandą norėjosi turėti. Tai taip gimė ta idėja. Jau studijų laikais pradėjau su žmonėmis dirbti individualiai namuose, vykdavau pas klientus ar priimdavau pas save. Žinoma, pradėjau nuo pažįstamų rato, bet po truputį viskas augo“, – savo verslo pradžią prisimena J. Jarulaitis.

Kineziterapijos specialistas pasakoja, kad klientų ratas greitai augo ir iš draugų, artimųjų bei pažįstamų iš lūpų į lūpas sklindančių rekomendacijų, pas vyrą pradėjo lankytis nepažįstami klientai.

„Kai jau surinkau tam tikrą klientų kiekį, kad galėčiau išsilaikyti, sumokėti už patalpų nuomą, surinkti pinigų mokesčiams, tuomet galėjau pradėti – atidaryti kliniką, kurioje galėčiau patogiai dirbti“, – sako Justinas.

Platus paslaugų spektras ir įdarbinti žmonės

Justino Jarulaičio įkurtame kineziterapijos centre galima gauti ne tik kineziterapijos paslaugas. Procedūrų ir paslaugų spektras čia kur kas platesnis – nuo pagalbos kenčiantiems skausmus, masažų, bendradarbiavimo su odontologais bei sportininkais iki grožio procedūrų.

„Pirmiausia, aišku, kineziterapija. Tačiau ir įvairūs masažai, ne tik gydomieji, bet ir iš grožio paslaugų srities, atpalaiduojantys. Taip pat fizioterapija, gydymas tam tikra medicinine įranga, prietaisais. Darome grupines ir individualias treniruotes, atliekame kinezioteipavimo paslaugas, pavyzdžiui, sportininkams prieš varžybas. Gydome smilkininį apatinį žandikaulio sąnarį, tad gali kreiptis žmonės, kurie turi kreivą sąkandį, žandikaulio traškėjimą, galvos skausmus. Bendradarbiaujame ir su odontologais, nes čia jiems dažnai reikia pagalbos. Na, ir sportinė kineziterapija bei manualinė terapija, fizioestetika“, – vardija „Juma Therapy“ kineziterapijos centro įkūrėjas J. Jarulaitis.

Pagalbą pas Justiną ar jo kolegas gali gauti žmonės po traumų, prieš operacijas ar po jų, taip pat tie, kurie turi smulkių skausmų, dirba stovimą ar sėdimą darbą, sunkų fizinį darbą, nori taisyklingos laikysenos ar profilaktinės kūno priežiūros.

Verslo pradžia nebuvo labai sunki

Kalbant atrodo, kad kineziterapijos specialistas Justinas Jarulaitis į gyvenimą žiūri itin pozityviai ir paprastai, o verslas klostosi sklandžiai. Paklaustas, ar verslo pradžia buvo sunki, jis nedvejodamas atsako, kad sunku nebuvo, nes studijų laiku įdėtos pastangos pradėjo atsipirkti – būrelis klientų jau buvo, žinių ir įgūdžių – taip pat.

„Turėjau šiokį tokį žmonių krepšelį, kad turėčiau veiklos. Nebuvo eilių ar nedirbau labai ilgai, bet tikrai užtekdavo išlaidoms padengti, mokesčiams sumokėti ir taupyti pinigus naujai aparatūrai“, – prisimena Justinas.

Apie pusę metų vyras išnuomotose patalpose dirbo vienas ir prisimena, kad sunkiausia buvo surinkti žmonių grupinėms mankštoms, teikti grupinio sveikatinimo paslaugą Šiaulių mieste.

„Norėjosi kokybės, o ne kiekybės, kad grupė nebūtų didelė ir žmonės sveikatintųsi su treneriu, specialistu, kuris išmano apie žmogaus raumenų grupes, jo kūną, skiria dėmesio kiekvienam. Mūsų mieste būdavo tokių mankštų, bet jose būdavo didesnis kiekis žmonių ir ta kokybė išgaruoja“, – apie vieną iš nedidelių sunkumų verslo pradžioje pasakoja J. Jarulaitis.

Po pusės metų veiklos „Juma Therapy“ kineziterapijos centrą papildė dar vienas specialistas. Dar po pusės metų prie komandos prisijungė ir trečiasis narys, kuris iš pradžių atvykdavo tik padėti. Per tą laiką sparčiai augo ir klientų skaičius.

„Tuo metu, galima sakyti, buvome du su puse žmogaus, na, o jau po 2 metų nuo atidarymo tapom trise. Šiandien dirbame keturiese. Trijų žmonių krūvis yra tikrai didelis, ketvirtąjį žmogų kol kas integruojame. Na, o klientų kreivė taip pat labai augo. Pradžioje turėdavome apie 50 klientų per mėnesį, o dabar kiekvienas specialistas aptarnauja virš 100 žmonių per mėnesį“, – pasakoja ne tik sau, bet ir kitiems darbo vietą sukūręs Justinas Jarulaitis.

Šiauliuose verslą kurti lengviau

Ketverius metus savo kineziterapijos centre besidarbuojantis Justinas verslui pasirinko gimtą miestą Šiaulius. Vyras sako, kad sostinė gal ir viliojo savo dydžiu bei galimybėmis, tačiau Šiauliuose viskas buvo paprasčiau – greičiau būrėsi klientų ratas, greičiau iš lūpų į lūpas sklido rekomendacijos, buvo žymiai paprasčiau augti ir plėstis, o ir konkurencija tarp specialistų ne tokia didelė.

„Studijų laikais pagalvodavau, kad negrįšiu į Šiaulius, bet po studijų, pradėjus dirbti, Šiauliuose lengvai ėmė plūsti žmonės, nes pradėjau nuo pažįstamų rato, tikrai geriau sekėsi nei Vilniuje. Šiauliuose žodis iš lūpų į lūpas žymiai greičiau sklido. Laikui bėgant rinkosi vis daugiau klientų, kreipdavosi į mus patys, todėl pasilikome Šiauliuose. Savame mieste tikrai paprasčiau įsitvirtinti. Kaune ar Vilniuje žymiai didesnė konkurencija, ten visi mano dėstytojai ir mokytojai, su kuriais aš bendradarbiauju, pas kuriuos semiuosi žinių, todėl ten tikrai būtų sunkiau. Čia, Šiauliuose specialistų nėra labai daug, o ir konkurentais vieni kitų nelaikome, bent aš juos laikau kolegomis“, – apie verslo kūrimą Šiauliuose pasakoja „Juma Therapy“ vadovas.

Kaip vieną iš Šiaulių pliusų specialistas įvardija ir vienodus su kitais didmiesčiais atlyginimus, bet pigesnes paslaugas. Tuomet žymiai daugiau žmonių gali apsilankyti kineziterapijos centre ne tik prispausti skausmų, bet ir profilaktiškai.

Prie augimo ir plėtros prisidėjo Šiaulių miesto savivaldybė

Praėjusiais metais Justinas nusprendė dalyvauti Šiaulių miesto savivaldybės organizuojamame verslo projektų konkurse. Būtent „Juma Therapy“ buvo vienas iš keleto verslų, laimėjusių net keliose konkurso kategorijose. Iš viso jaunam verslininkui Šiaulių miesto savivaldybė skyrė kone 8000 eurų.

Jaunimo nuo 18 iki 29 m. verslo projektų kategorijoje MB „Juma Therapy pristatė verslo projektą – kineziterapijos centrą. Norint praplėsti grožio paslaugų sritį, buvo norima įsigyti krioterapijos aparatą, kuris skirtas grožio paslaugoms. Analoginio aparato Šiauliuose tuo metu nebuvo. Šioje kategorijoje Justinui Jarulaičiui buvo skirta 3000 eurų parama.

„Parama inovatyviam verslui“ kategorijoje Justinui taip pat šypsojosi sėkmė. MB „Juma Therapy“ pristatė idėją praplėsti fizioterapijos ir grožio paslaugų sritį, įsigyjant limfodrenažo/presoterapijos įrenginį. Buvo planuojama teikti kraujotakos/limfotakos gerinimo procedūras, riebalų naikinimą, odos stangrinimo, raukšlių lyginimo, raumenų stangrinimo/stiprinimo procedūras bei odos ir kolageno atnaujinimo procedūras. Šioje kategorijoje J. Jarulaičio įkurta įmonė ir dar viena konkurse dalyvavusi įmonė pasidalijo net 9500 eurų.

„Paramą pamačiau visiškai atsitiktinai. Bendravau su žmonėmis, kurie papasakojo, kad yra atradę paramų ir sėkmingai jomis pasinaudoję. Prisėdau prie kompiuterio, pažiūrėjau, kad tikrai yra tokios paramos, yra ir mano mieste, tad pabandžiau užpildyti. Nedėjau daug vilčių, bet užpildžiau visas paramas, kokios buvo, nes jomis galima pasinaudoti kol verslas yra jaunas. Laimėjom paramą inovatyviam verslui, darbo įrankių įsigijimui. Vienoje paramoje buvo kompensuota 3000, kitoje – apie 5000 eurų“, – prisimena Justinas.

Kineziterapijos specialistas sako, kad parama labai padėjo ir verslo žinomumo didinimui. Įsigijus planuotus prietaisus galima buvo skirti lėšų reklamai, į kurią anksčiau įmonė praktiškai nebuvo investavusi.

„Paramas gauti tikrai buvo lengva ir paprasta. Tereikėjo pristatyti savo idėjas, veiklą, o dokumentų pildymas buvo visai nesudėtingas, įveikiamas pačiam, net visai nieko neišmanančiam apie projektus. Pati parama tikrai nemaža ir ženkliai prisidėjo prie mūsų augimo. Tie pinigai labai pravertė“, – džiaugiasi verslininkas.

Justinas Jarulaitis sako, kad pildyti paraiškas paramai vertėtų visiems jauniems verslams, nes procesas paprastas, o nauda – milžiniška, tad ragina nebijoti ir pabandyti.

Informaciją apie Šiaulių miesto savivaldybės teikiamą paramą verslui galima rasti svetainėje www.siauliai.lt, viršutinėje įrankių juostoje pasirinkus „Verslininkams“ – „Parama verslui“. Čia galima rasti ne tik paramos smulkiajam ir vidutiniam verslui galimybes, bet ir visas kitas priemones, skirtas verslo paramai. Norintiems daugiau sužinoti apie karjeros galimybes bei studijas Šiauliuose arba pakeisti savo veiklos kryptį, sukurtas specialus tinklalapis – www.karjerasiauliuose.lt

Reklama



REDAKCIJA REKOMENDUOJA