Aktualu | Gyvenimas | Pramogos | + Projektai | Specialiosios rubrikos |
Pasirinkite savo miestą | Vilnius | Kaunas | Klaipėda | Šiauliai | Panevėžys | Marijampolė | Telšiai | Alytus | Tauragė | Utena |
Etaplius.ltŠaltinis: Alytaus miesto savivaldybė
„Čia žalia, jauku, ramu. Noriu, kad Alytus augtų visomis prasmėmis ir pati stengiuosi prie to prisidėti“, – pasiteiravus, kodėl po studijų sugrįžo karjerą daryti į Dzūkijos sostinę, atsakė G. Vencevičiūtė-Danilevičienė. Alytaus miesto savivaldybė atsižvelgė į kineziterapeutės svajones ir prisidėjo finansiškai prie masažams reikalingos įrangos įsigijimo.
– Ne visiems aišku, kuo tiksliai užsiima kineziterapeutas. Gal iš pradžių galėtumėte šiek tiek daugiau papasakoti apie šios profesijos atstovus?
– Kineziterapija – gydymas judesiu, be vaistų. Plečiame kraujotaką, tiek pažeistoje vietoje, tiek visame kūne. Kineziterapeutas nori palengvinti skausmą, pašalinti su liga susijusius simptomus.
– Ar galėtumėte pasidalinti didžiausiomis pacientų sėkmės istorijomis?
– Kineziterapeute dirbu trylika metų, per šį laikotarpį padėjau daugeliui žmonių. Kažkada turėjau klientę moterį, kuriai buvo septyniasdešimt penkeri metai ir ji buvo patyrusi du insultus. Po mano gydymo ji atsigavo, nors iki tol gulėjo lovoje. Žinoma, eisena liko pakitusi, tačiau jos progresu labai džiaugiausi.
– Esate sakiusi, kad žinutė, kurią skleidžiate žmonėms, yra ta, jog mūsų kūnas per judesį išlieja tai, kas mums kelia nerimą. Ar pažiūrėjusi į žmogaus fizinius sugebėjimus galite pasakyti, kokia yra jo psichologinė būsena?
– Nenoriu absoliutinti ir sakyti, kad visada vos pasižiūrėjusi į žmogų galiu pasakyti, kokia yra jo psichologinė būsena, tačiau dažnu atveju – taip. Daugelį dalykų išduoda laikysena, bendravimas, kūno sudėjimas. O nuo charakterio ir požiūrio į gyvenimą priklauso žmogaus gijimo laikas.
– Kokių patarimų norėtumėte duoti skaitytojams, kad jiems netektų praverti kineziterapeuto kabineto durų?
– Aš manau priešingai, kad reikėtų su mumis kuo daugiau bendrauti ir užsiimti prevencija. Lankytis pas kineziterapeutą turėtų būti taip pat įprasta, kaip pas kirpėją ar nagų meistrą. Kartais susidaro įspūdis, kad žmonėms grožis svarbiau už sveikatą, ir kreipiasi tik tada, kai jaučiasi itin blogai. Masažas ir spa malonumai – tai ne tik pramoga, bet ir prevencinės priemonės emocinei ir fizinei sveikatai.
– Niekada nepasakojote, kodėl pasirinkote šį kelią? Kada įvyko pirminis susižavėjimas sveikatingumu?
– Užaugau dziudo trenerio ir medikės šeimoje, todėl nuo vaikystės žinojau, kas yra sveika gyvensena. Nuo mažens mokiausi pažinti ne tik savo, bet ir kitų žmonių kūnus, fizinę ir dvasinę harmoniją. Ko gero, dėl to, kokioje aplinkoje užaugau, ir atsirado noras gydyti žmones judesiu.
– Dirbate su traumas patyrusiais žmonėmis, senjorais, sportininkais, vaikais, kūdikiais, taip pat vedate Nirvana Fitness treniruotes. Galbūt plačiau galėtumėte papasakoti, kas tai?
– Esminė žinutė, kurią stengiuosi skleisti – žmonių kūnai sutverti judesiui. Mano darbas susijęs su gydymu, skausmo mažinimu ar kitų sveikatos problemų šalinimu. Atstatinėju žmones po traumų, suteikiu motyvacijos judėti. Atsirado labai švelni, kūno netraumuojanti „Flow“ mankšta, kurios metu judiname sąnarius, aktyvuojame raumenis, klausydami meditacinės muzikos būname čia ir dabar.
– Gerda, žinau, kad turite daug apdovanojimų, taip pat atlikote stažuotę Rytuose. Ar pavyktų išvardyti visus turimus titulus?
– Taip, buvau stažuotėje Vietname. Esu įvaldžiusi begalę rytietiškų, vakarietiškų gydomųjų masažų technikų veidui ir kūnui. Esu 2023 m. Baltijos masažo čempionato čempionė, Pasaulio masažo čempionate 2023 m. Kopenhagoje pelniau aukščiausius reitingus.
– Alytaus kolegijoje vedėte masažo disciplinos paskaitas. Kuo jus sužavėjo dėstytojavimas?
– Sužavėjo galimybė praplėsti studentų savimonę ir giliau perteikti sausą teorinę medžiagą. Jau metus ten nebedirbu, bet esu labai dėkinga šiai patirčiai, nes žmonės, kuriuos sutikau, įkvėpė mane judėti toliau profesiniame kelyje.
– Žinau, jog dalyvaujate įvairiuose kvalifikacijos tobulinimo kursuose. Ar tai neatsiejama kineziterapeuto gyvenimo dalis? Ar yra tam tikri vertinimo kriterijai, pagal kuriuos tarpusavyje lyginama kineziterapeutų kvalifikacija?
– Taip, jei nori padėti sau ir kitiems, dirbti efektyviau, turi rinkti valandas licencijai gauti. Taip pat privalai dirbti gydymo įstaigoje, jei nedirbti, tuomet kas penkerius metus privalai iš naujo prasitęsti licenciją.
– Dėl kokių sveikatos problemų šiandien dažniausiai skundžiasi į jus besikreipiantys pacientai?
– Kažkurio vieno neišskirčiau, tačiau dažniausiai pasitaiko kaklo, plečių, juosmens, kojų skausmai ir laikysenos sutrikimai.
– Ar galima teigti, kad su įvairiomis sveikatos problemomis šiais laikais susiduria vis jaunesni žmonės?
– Apmaudu, tačiau taip. Vis jaunesni žmonės susiduria su sveikatos sutrikimais ir jų kasmet vis daugėja.
– Ar žmonės dažnai numoja ranka į skausmą ir vietoje apsilankymo pas specialistą griebiasi vaistų?
– Dažniausiai, bet iš kitos pusės, tai nėra labai blogai, nes patekti pas specialistą gali užtrukti labai ilgai.
– Kiek laiko turime skirti fiziniam aktyvumui kasdieną?
– Bent 30 min. per dieną pasivaikščioti gryname ore. Taip pat kasdieną būtina atlikti tempimo pratimus, kurie suaktyvintų sąnarius bei raumenis.
– Šiuo metu vis sparčiau populiarėja nuotolinės treniruotės. Ką jūs, kaip specialistė, apie tai manote? Ar ėjimą į sporto klubą, grupines treniruotes ir t. t. gali pakeisti sportas namuose ir ar jis toks pat efektyvus?
– Viskas priklauso nuo asmeninių tikslų, bet, mano nuomone, gyvas bendravimas visada yra efektyvesnis siekiant aukštesnių rezultatų.
– Įvardykite pagrindinį metodą ilgaamžiškumui ir sveikatai?
– Mažiau streso, sveika mityba, miego režimas, meilė ir teigiamos emocijos.
– Kodėl pasirinkote po mokslų sugrįžti dirbti į Alytų? Kodėl Alytuje gyventi jums gera?
– Tai mano miestas. Alytus – jaukus, žalias, ramus ir patogus. Noriu, kad jis augtų visomis prasmėmis ir pati stengiuosi prie to prisidėti ir kurti jam pridėtinę vertę.