REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Kultūra2022 m. Balandžio 19 d. 10:32

Kinas vienija kūrėjus iš skirtingų pasaulio šalių

Anykščiai

Anykščių AnykštaŠaltinis: Etaplius.lt


213264

Anglijos Kūrybinių menų universitete studijuojanti svėdasiškė Domantė Rimkutė šį pavasarį drauge su jaunaisiais filmų kūrėjais iš skirtingų pasaulio šalių ruošiasi filmuoti trumpametražį filmą „Tart“ ( „Pyragas“).

Svetur krimsdama mokslus, mergina jau spėjo pridėti ranką prie penkių trumpametražių filmų kūrimo.

– Domante, kaip tavo gyvenime atsirado susidomėjimas filmais?

– Mano susidomėjimas filmais prasidėjo dar mokykloje. Jono Biliūno gimnazijoje su Renatos Miškinienės vedamu kino klubo būreliu dalyvavome prancūzų rengiamame kino projekte. Dalyvaudami projekte sukūrėme trumpametražį filmą „Kuo tu vardu?..“, kurį rodėme Paryžiuje. Ši patirtis tikriausiai ir nulėmė mano pasirinkimą rinktis kino kelią, todėl pasirinkau kino studijas ir išvažiavau gyventi į Angliją.

Einant tretiems studijų metams Anglijoje, jau savo  darbo portfelyje esu sukaupusi 5 nepriklausomus trumpametražius filmus, kuriuos kartu kūriau su žmonėmis iš įvairių pasaulio šalių. Šiuo metu dalyvauju dar keturiuose kino projektuose, todėl mokslo metų pabaigoje tikiuosi savo porfelyje turėti jau 9 filmus.

– Apie ką bus trumpametražis filmas „Tart“?

– Kovo mėnesį aš drauge su bendraminčių, jaunų filmo kūrėjų iš skirtingų pasaulio šalių komanda filmuosime trumpametražį filmą „Tart“ (pyragas), kuris yra socialiai siurrealistinė neveikiančios šeimos drama, nagrinėjanti trapią vyriškumo vertę šiuolaikinėje šeimoje. Filmas vaizduoja kovą tarp atsiskyrusio brolio ir  trijų jo seserų. Šis filmas pasakoja istoriją, kaip vyriškos lyties pagrindinis veikėjas stengiasi sulaukti savo seserų pripažinimo, bandydamas įgyti „dominavimą” šeimoje. „Tart“ sutelkia dėmesį į psichologinį misogininės šeimos aplinkos poveikį, kai „mačo“ idealai tampa vyro ir moters santykių pagrindu.

Ekrane veriasi vingiuotas ir net sadistiškas reginys, kai praeities traumos vėl įsiliepsnoja, o apgaulė ir kankinimai atveria kelią brutaliai kulminacijai.

Šiame filme kartu spręsime opias socialines toksiško vyriškumo ir lytinės tapatybės problemas. Mūsų tikslas yra sukurti filmą, kuris priverstų susimąstyti.

Būsimo trumpametražio filmo režisierius yra Federico E. Cornacchia. Jis  yra italų kilmės filmų kūrėjas, save apibūdinantis kaip „nuolat augantį vaiką“, o šio teiginio įrodymas yra jo naujausias projektas TART. Federico jau ketvirtą kartą sėdasi į režisieriaus kėdę. 2021 m. gruodį jo filmas „Fuori Essenza“ buvo parodytas „Corti in Festival“ Italijoje ir sulaukė teigiamo įvertinimo. „Tart“ kūrimo procese aš atliksiu nufilmuotos medžiagos montavimo darbus.

– Kur bus filmuojamas kino filmas?

– Filmo veiksmas vyks viename name, Farnhame – nedideliame Anglijos mieste, esančiame netoli Londono. Filme dalyvaus 10 nepriklausomų aktorių,  savo pašaukimą suradusių aktorystėje. Visa komanda, kurianti filmą, dirba iš idėjos ir meilės kinui, nes šis filmas nėra komercinis ir už jį negausime jokio atlygio.

– Ar sukurti filmą yra brangus malonumas?

– „Tart“ yra savarankiškai finansuojamas ir ambicingas nepriklausomas trumpametražis filmas, kuriame dirba jaunų, ryžtingų filmų kūrėjų komanda. Šiuo metu esame numatę, kad šiam filmui bus reikalingas 4 200 svarų sterlingų biudžetas, padengsiantis kelionės, aktorių apgyvendinimo ir maisto, kostiumų bei dekoracijų išlaidas.

Bendradarbiaudami su investuotojais, norinčiais paremti būsimus talentus ir plečiančiais nepriklausomo kino akiratį, galime realizuoti šį projektą, išnaudodami visas jo galimybes. Todėl dalijamės žinia apie filmą ir prašome žmonių padėti šiam filmui pasiekti kino ekranus.



REDAKCIJA REKOMENDUOJA